Донецкий техникум промышленной автоматики

6 помилок в просуванні сайту

  1. Помилка 1: недооцінювати пошукову оптимізацію Абревіатура SEO зараз все частіше сприймається з відтінком...
  2. Помилка 3: не займатися внутрішньою оптимізацією сайту
  3. Помилка 4: не приділяти належної уваги контенту
  4. Помилка 5: не приділяти уваги юзабіліті
  5. Помилка 6: зневажливо ставитися до вхідних посилань

Помилка 1: недооцінювати пошукову оптимізацію

Абревіатура SEO зараз все частіше сприймається з відтінком неприйняття, від знайомих айтішників я навіть чула слова «шарлатанство» і «обман». Виною тому нечисті на руку «фахівці», які брали з довірливих власників сайтів великі гроші, обіцяючи вивести проект в топ, а потім просто нічого не робили або робили неправильно. Відповідно, власник втрачав гроші, час, нерви і віру в пошукову оптимізацію.

Насправді ж SEO не те що корисна, а необхідна штука для вашого сайту. Безумовно, можна гнати трафік за допомогою соцмереж і Telegram-ботів, але все ж основна маса користувачів приходить з пошукових систем, і потрібно вміти по максимуму використовувати це джерело.

Перше, що варто зробити, - визначитися, за якими ключовими словами ви будете просувати свій ресурс. Популярний сервіс для цього - «Планувальник ключових слів» з набору інструментів Google AdWords.

Можете трохи полегшити собі життя і скористатися програмою Rank Tracker . У ній представлені різні методи пошуку ключових слів: щоб отримати оптимальну вибірку, варто скористатися кожним з них. Rank Tracker показує реальну кількість запитів для кожного ключового слова і рівень конкуренції за нього, а також розраховує індекс ефективності ключових слів.

Rank Tracker показує реальну кількість запитів для кожного ключового слова і рівень конкуренції за нього, а також розраховує індекс ефективності ключових слів

Помилка 2: не стежити за конкурентами

«Навіщо мені знати щось про конкурентів? У мене свій шлях »Позиція горда, але нерозумна. За його конкуренти треба стежити пильно й будь-якими можливими способами, а потім ретельно аналізувати їх дії.

Безсумнівно, нерозумно сліпо копіювати ідеї суперників, важливо зрозуміти, які з них працюють, а які - ні і чому так відбувається. Якщо ви бачите ідеї, які і ви давно намагаєтеся у себе запровадити, але вони не працюють ні у вас, ні у конкурентів, значить, треба від них безжалісно відмовитися. А ось добре працюють ідеї варто активно застосовувати у себе, але правильніше - оптимізувати і поліпшити їх, щоб випередити конкурентів.

Знайти конкурентів можна знову ж за допомогою програми Rank Tracker. Задаєте ключові слова, за якими ви просуваєте свій сайт, і програма шукає для вас основних конкурентів. Вам залишається тільки відзначити галочками гідних і додати їх у проект.

Потім за допомогою цієї ж програми можна відстежувати їх позиції в пошукових системах, дивитися, хто виривається вперед за якими словами.

Звичайно, одного переліку позицій сайтів-конкурентів вам буде недостатньо. Необхідно ці ресурси відвідати, розглянути, зрозуміти, чому вони виграють у вас з якихось пунктам.

Помилка 3: не займатися внутрішньою оптимізацією сайту

Наш хитрий мозок завжди намагається вибрати доріжки простіше, щоб зробити все швидко, легко, але обов'язково з приголомшуючим результатом. Внутрішня оптимізація сайту - тривалий і мало надихаюче заняття. Кому сподобається годинами копирсатися в коді, вишукуючи і виправляючи дрібні помилки?

Однак без внутрішньої оптимізації пошукове просування не має сенсу. Це все одно що виставляти на бігу хвору коня. Ви можете скільки завгодно підстьобувати її, першої вона все одно не прийде.

Починайте з повного аудиту сайту. І не лякайтеся цих слів. Аудит можна зробити за допомогою програми WebSite Auditor . Введіть назву сайту, і можете пити каву з булочками, поки програма готує повний звіт по вашому сайту:

  • структурні недоліки, які знижують рейтинг: биті посилання, помилки в HTML-коді, помилки сервера і так далі;
  • дублюючийся контент в заголовках, метаописів і інших HTML-елементах сторінок.

структурні недоліки, які знижують рейтинг: биті посилання, помилки в HTML-коді, помилки сервера і так далі;   дублюючийся контент в заголовках, метаописів і інших HTML-елементах сторінок

Далі справа за вами або за найнятим вами веб-майстром, який допоможе виправити знайдені недоліки.

Помилка 4: не приділяти належної уваги контенту

Ми зараз говоримо не про насичення контенту ключовими словами, хоча і це як і раніше необхідно для успішного пошукового просування. Але все ж головне - наповнення вашого сайту має бути цікаво і корисно користувачеві. Статті повинні спонукати людей повертатися знову і знову і ділитися вашими публікаціями в соцмережах і на інших ресурсах.

Тому забудьте про крадіжки і штампуванні нудних статей. Якщо у вас немає часу, бажання чи вміння писати самостійно, найміть хороших авторів.

Передчуваю заперечення: «Але у мене інтернет-магазин (сайт клініки, автомайстерні - підставте потрібне), які статті і навіщо я буду там розміщувати?» Пам'ятайте: будь-якому підприємству буде корисний корпоративний блог. Пишіть про свої новини, новини індустрії і просто на суміжні теми.

Помилка 5: не приділяти уваги юзабіліті

Ви напевно і самі зустрічали такі сторінки, з яких хочеться скоріше втекти, там абсолютно незрозуміло, як щось знайти і зробити. Часто цим грішать ресурси держструктур. Чи не одна тисяча нервових клітин гине під час спроб заповнити якусь заяву. Відчуття, що творці сайту зробили все можливе, щоб ускладнити використання свого дітища і не допустити зростання аудиторії.

Але у вас-то ситуація зворотна: потрібно, щоб користувачі поверталися знову і знову. А для цього проявіть до них повагу, зробіть сайт красивим, зрозумілим і зручним.

Аналізувати юзабіліті сайту можна за допомогою «Яндекс.Метрики» і Google Analytics. Це окремий і серйозний пласт знань, недарма так цінуються грамотні аналітики. Втім, маючи багаж у вигляді допитливого розуму і посидючості, ви можете і самостійно зробити висновки про юзабіліті проекту.

Помилка 6: зневажливо ставитися до вхідних посилань

Вхідні посилання - один з важливих факторів, що впливають на ранжування сайту в пошуковій видачі. Кількість вхідних посилань розцінюється як свідчення якості. Неякісні зовнішні посилання можуть серйозно погіршити позиції сайту.

Намагайтеся не тільки перевіряти, хто посилається на ваш сайт, але і підбирати нові якісні ресурси для розміщення посилань. Все це можна зробити за допомогою програми SEO SpyGlass . Для початку проведіть аналіз посилального профілю для свого проекту, займіться видаленням сумнівних посилань, спробуйте додати посилань на якісні ресурси. Потім проаналізуйте контрольний профіль конкурентів: швидше за все, ви знайдете ще пару ресурсів, на яких непогано б розмістити посилання на ваш сайт.

Потім проаналізуйте контрольний профіль конкурентів: швидше за все, ви знайдете ще пару ресурсів, на яких непогано б розмістити посилання на ваш сайт

В SEO SpyGlass є планувальник завдань, в якому можна налаштувати автоматичні регулярні перевірки. Дуже зручно, коли до початку робочого дня у вас вже готовий звіт.

У всіх перерахованих вище інструментів є безкоштовні версії, так що ви можете відразу випробувати їх. Впевнена, ви дізнаєтеся багато цікавого про своєму ресурсі.

Хочу проаналізувати свій сайт

Кому сподобається годинами копирсатися в коді, вишукуючи і виправляючи дрібні помилки?
Передчуваю заперечення: «Але у мене інтернет-магазин (сайт клініки, автомайстерні - підставте потрібне), які статті і навіщо я буду там розміщувати?