Донецкий техникум промышленной автоматики

4 способи перевірити сайт на фільтри пошукових систем

 1. 1. Перевірка на фільтри за допомогою ІКС, трафіку і кількості сторінок в індексі
 2. 2. Перевірка позицій по брендовим запитам
 3. 3. Повідомлення про санкції в панелях для вебмайстрів
 4. 4. Аналіз на фільтри за допомогою онлайн-сервісів

Майданчики, що порушують правила пошукових систем, можуть потрапити під дію спеціальних алгоритмів, в народі іменованих фільтрами. Як результат, просідають позиції окремих сторінок або всього сайту або сайт випадає з індексу . Ми розповімо, як перевірити, чи знаходиться сайт під санкціями пошукових систем.

Фільтри в Яндекс і Google можуть накладатися з різних причин:

 • неунікальний контент ;
 • переоптімізацію текстів ключами;
 • Прихований текст;
 • безсистемний лінкбілдінг ;
 • зловживання продажем посилань;
 • накрутка поведінкових показників;
 • агресивна реклама, спливаючі вікна;
 • зараження сайту вірусами;
 • «Сірі» технології: клікджекінг, клоакинг, кріптоджекінг, фішинг та ін.

Це лише частина можливих порушень - кожна пошукова система висуває свої вимоги, причому вони регулярно оновлюються і доповнюються. Мета фільтрації - зробити пошук більш якісним. Якщо ви помітили, що позиції сайту різко просіли, сторінки випали з індексу одного з пошуковиків і трафік впав, то це серйозний привід перевірити сайт на потрапляння під фільтри. Зробити це можна 4 способами.

1. Перевірка на фільтри за допомогою ІКС, трафіку і кількості сторінок в індексі

Оцінити трафік можна за допомогою підключеної системи аналітики: Яндекс.Метрика, Google Analytics або Liveinternet. Якщо графік відвідуваності нагадує представлений нижче, то починайте шукати причини такого стану справ.

Перш за все, важливо правильно встановити діагноз, адже при виникненні проблем перша думка, яка приходить в голову, нерозривно пов'язана з фільтрами. Крім фільтрів це можуть бути і такі причини:

 • заборона індексації сайту або окремих сторінок в robots.txt , .htaccess або настройках CMS ;
 • зараження сайту вірусами або злом;
 • блокування доступу роботам до сайту з боку хостинг-провайдера;
 • сайт деякий час був недоступний для сканування роботами (наприклад, якщо не був вчасно оплачений хостинг) і виключений з пошуку.

Для швидкої перевірки кількості сторінок в індексі зайдіть в цікавить пошуковик і введіть запит site: вашдомен.ru (без пробілу).

Різке скорочення кількості сторінок до 1-10 - вірна ознака фільтрації.

Раніше для перевірки сайту на фільтри Яндекса можна було перейти по посиланню https://yandex.ru/yaca/cy/ch/[в кінці - ваш домен] і подивитися на значення тИЦ - якщо все в порядку, то це значення було 0 або вище (в іншому випадку навпаки тИЦ був напис «не визначений»). Але в кінці 2017 року Яндекс.Каталог закрили , А з вересня 2018 року тИЦ замінили на ІКС .

Тепер перевірити будь-який домен на фільтри можна за допомогою безкоштовного парсеру ІКС - введіть адресу головної сторінки сайту, і якщо ІКС обнулений або анульований, це вірна ознака фільтрації.

Для перевірки власного сайту на санкції Яндекса досить зайти в Яндекс.Вебмайстер і подивитися на значення ІКС цікавить майданчика в списку сайтів.

Вебмайстер і подивитися на значення ІКС цікавить майданчика в списку сайтів

Корисна порада: зіставте дату просідання трафіку з датою виходу чергового оновлення алгоритму пошуковика. Наприклад, всі оновлення алгоритмів Google фіксуються на сервісі moz.com . Про фільтрах Яндекса можна дізнатися з офіційного блогу або з новинних публікацій від PromoPult . Якщо дати збігаються, то вам буде простіше зрозуміти, який саме фільтр вплинув на роботу сайту.

Зняти позиції в пошукових системах можна інструментом системи PromoPult . Оцініть набір професійних інструментів для робіт по оптимізації і просуванню сайтів.

2. Перевірка позицій по брендовим запитам

Цей спосіб добре підходить, якщо ви купуєте домен і хочете перевірити, чи не накладено на нього санкції. Для цього заходимо в пошуковик і вбиваємо брендовий запит типу «promopult ru» (тобто адреса сайту без точки з пропуском). Якщо на першій позиції чи не знаходиться перевіряється домен, то з ним майже напевно щось не так.

3. Повідомлення про санкції в панелях для вебмайстрів

Якщо до вашого сайту були застосовані санкції, то відповідна інформація може з'явитися в Яндекс.Вебмастере або Google Search Console.

У вебмайстрів спочатку потрібно перевірити повідомлення - зазвичай вони приходять, якщо були застосовані санкції у ручному режимі. Потім зайдіть в розділ «Діагностика сайту» і зверніть увагу, чи є фатальна помилка «Виявлені порушення або проблеми з безпекою».

Потім зайдіть в розділ «Діагностика сайту» і зверніть увагу, чи є фатальна помилка «Виявлені порушення або проблеми з безпекою»

У Search Console також зверніть увагу на повідомлення і на можливі помилки сканування.

У Search Console також зверніть увагу на повідомлення і на можливі помилки сканування

Далі перевірте пункт «Пошуковий трафік» → «Заходи, прийняті вручну». Якщо санкцій немає, то буде таке повідомлення (старий інтерфейс):

Якщо санкцій немає, то буде таке повідомлення (старий інтерфейс):

У новому інтерфейсі Search Console повідомлення від відсутності санкцій виглядає так:

У новому інтерфейсі Search Console повідомлення від відсутності санкцій виглядає так:

Виявивши проблему, приступайте до усунення недоліків.

4. Аналіз на фільтри за допомогою онлайн-сервісів

В рунеті існує ряд сервісів, які аналізують імовірні санкції з боку пошукових систем. Наприклад, фільтри Яндекса (АГС, Минусинськ і ін.) Непогано визначає Xtool.ru - просто вводите цікавить домен, і якщо є проблеми, вони будуть відображені в таблиці:

Навіть якщо фільтр не накладений, сервіс все одно попередить вас про можливі проблеми:

Перевірити сайт на АГС Яндекса можна за допомогою pr-cy.ru. Серед результатів перевірки є рядок з перевіркою на АГС:

Перевірити наявність санкцій в ПС Google можна за допомогою англомовного сервісу Barracuda. Тут є інструмент Panguin Tool для виявлення «Панди» або «Пінгвіна». Для роботи сервісу потрібно дозволити доступ до Google Analytics. Дані аналізуються за 2 останні роки:

На графіку відзначені дати поновлення алгоритмів Google - таким чином, ви можете порівняти зміни трафіку з оновленнями і зробити висновки.

Отже, є багато способів дізнатися про накладення фільтрів на ваш сайт. Якщо з яких-небудь причин ви не можете перевірити сайт самостійно, вам допоможе Персональний менеджер в PromoPult.