Донецкий техникум промышленной автоматики

350 + до на дорвеях в місяць. Інтерв'ю з VirtProfit'ом

Останнім часом на дорвейний сцену вийшов мій тезка Максим ( VirtProfit.ru ) І нормально так оживив народ своїми фінстріп з трафікодающіх сайтів. Поспілкувався з ним про дорах, eBay і сенс життя.

Щоб не було плутанини в іменах, я - Max Fuckin, він - Максим.

Max Fuckin: Привіт. Представся, розкажи трохи про себе: як прийшов в мережу, навіщо і на довго плануєш залишитися?

Максим: Привіт. Мене звати Макс. Родом я з Луганська. Але зараз, в силу відомих обставин, перебрався в РФ. Багато хто знає мене в мережі під ніком Virtprofit. У інтернети я прийшов досить давно, в 2005 році. У далекі часи Dial Up`а, коли швидкість доступу вимірювалася ще кілобітах. Нам на роботі поставили модем, і з тих пір понеслося. Я додому теж модем купив. Мене відразу привернули сайти і все, що з ними пов'язано.

Спочатку я бавився з narod.ru. Потім купив перший домен і хостинг, довгий час вів свій блог. Зібрав базу передплатників на Smartresponder в 1000 чоловік. Продавав з блогу посилання на sape, повісив рекламу Adsense. Отримав пару раз чеки від гугла. Чи надовго прийшов в інтернет? Думаю, що назавжди. По крайней мере, йти не планую.

Max Fuckin: Яка у тебе була ланцюжок в мережі: Дори - ebay - Дори, копірайтинг - ebay - Дори або якась інша?

Максим: На зорі моєї Інтернет діяльності, про яку мало хто знає, чи не було ні доров, ні ebay. Я б цей ланцюжок представив наступним чином: Блог - ebay - копірайтинг + ebay - Дори + ebay

Max Fuckin: Ти пробував торгувати на eBay, наскільки я зрозумів, різними високомаржинальним товарами. Так як зараз аукціон дає досить мало профіту (в порівнянні з дорамі), можеш спалити товарні зв'язки, які тобі приносили найбільше прибутку? Ну і трохи по нюансам: де закуповував товар, як і т.д.

Максим: Прямо палити тему я не буду, так як з Ebay і з цією темою, зокрема, я поки зав'язувати не збираюся. Я можу розповісти, що крім товарів по цій темі, я вдало продавав. Зараз також можна продавати ці товари.

Добре йдуть електронні ігри часів СРСР, типу «Ну постривай», непогано продаються радянські фотоапарати. У свій час у мене добре купували журнали Play Boy, я скуповував їх по всій Україні пачками. Різні лампочки, книги військової тематики, настанови. У РФ все це добро можна купувати на Авито, Інтернет аукціонах Мішок, Newauction. Також можна подивитися тематичні форуми.

Max Fuckin: Думаєш на ібее реально вийти на якийсь відчутний дохід, 150-200к, торгуючи з кухні в трусах в який-небудь СНД країні?

Максим: Можна, але це не так просто. Або потрібно продавати дуже багато одиниць товару, або торгувати дорогими речами. Якщо щось дороге, то це одна розмова, продав 10-15 одиниць і вийшов на цю суму. Все нормально.

Якщо ж щось дрібне, то відразу виникають складнощі з відправкою. Навіть якщо з кожного товару ми маємо 1000р. чистими, то потрібно зробити 150-200 відправлень. З огляду на, специфіку роботи пошти Росії, це, м'яко кажучи, рутинний процес. Потрібно «підмазати» працівників пошти, щоб можна було відправляти позачергово.

Потім наступний нюанс - політика Ebay. Вона відносно продавців з країн СНД не дуже лояльна. У будь-якій незрозумілій ситуації не праві саме ми. Ebay, як показує практика, може знімати або обмежувати товари в пошуку.

У тебе купа позитивних відгуків, бездоганна репутація, багато хороших товарів, але їх просто не видно в пошуку. У таких ситуаціях виручають постійні покупці. Добре, якщо спілкування з такими покупцями виходить за рамки Ebay. В той же фейсбук або електронну пошту.

У мене є пару таких покупців. У «інтимній атмосфері» з ними легко домовлятися, відправляти оптові партії. У мене рекордна одинична угода була на 1100 $. Я відправив за один раз приблизно 50 одиниць товару.

Я відправив за один раз приблизно 50 одиниць товару

Max Fuckin: Гаразд, ібей ібеем, але ми тут про дорах трьом. Ти, як ніяк, вдихнув в дорвейний движуху нове життя, коли почав палити свої статті по трафіку і профітом. Хто тебе взагалі мотивувати займатися дорамі? Сам дійшов або були якісь вчителя (крім арбайт, звичайно) \ блоги \ форуми?

Максим: Був такий закритий форум BBS. Може навіть і зараз є. Народ вів щоденники, були і дорвейщики. До речі, вельми доброзичливий форум. Не те що серч. Вже не пам'ятаю ники форумчан, які дещо палили. Цього поштовху вистачило, що б почати розбиратися з дорамі. Це було в середині 2015 року.

Став розбиратися з макросами ламаного доргена Jako. З горем попалам зробив перший шаблон (спасибі htmlbook`у). Перший отриманий лід надихнув і вже тоді я зрозумів, що все вийде. Була така впевненість. Потрібно просто фігачіть. Діяв за простим правилом: дивись видачу і роби також.

Max Fuckin: За останні 2 роки стало складніше, легше в дорах?

Максим: Чесно кажучи, я не помітив різниці. Щороку говорять одне і теж «в дорах грошей немає», «тема померла» і т.п. Бани проскакували як два роки тому, так і зараз. Але координально змін я не помітив.

Max Fuckin: Якщо зараз мамкін дорвейщиків сказати: «все є у видачі», ніхто ж не повірить, всім потрібні «теми» і покрокові мануали. Ти досить успішно працюєш з дейтинг через лосполос. Як ти натрапив на цю тему? Тупо вивчав видачу або хтось підказав?

Максим: На жаль, багато хто не хоче працювати своїм сірою речовиною. Видача - це основний, а головне безкоштовний, мануал. У дорах дуже важливий творчий підхід. Якщо людина не здатна творчо мислити, креативити, в дорах робити нічого.

Що стосується дейтинг, цю тему я придумав не з нуля. Щось підглянув в одному місці, щось перейняв з ру, щось додумав сам. Зараз, до речі, у напрямку дейтинг в Бурже планую провести масштабну роботу.

Max Fuckin: Особисто я думав, що дейтинг мертвий (по крайней мере у нас), а виявляється він живий, собака. Можеш якось оцінити конкуренцію в цій ніші? Місце ще є?

Максим: Думаю, як в ру, так і в Бурже місця ще досить. Особливо в Бурже. Як на мене тут, практично, безмежні горизонти. Купа різних країн, різні мови. Тільки бери і роби.

Max Fuckin: Якісь ще тематики в Бурже пробував помацати?

Максим: Тільки дорослу. Але конверт в ній не дуже.

Max Fuckin: Яндекс досить непогано бореться в дорамі в ру сегменті. Гугл гірше. А як за бугром з дорамі по твоїм відчуттям? За ідеєю, алгоритми Гугла якраз сильні там, у них, а на ру сегмент він найчастіше забиває (той же приклад з вап-підписками).

Максим: Я роблю не зовсім традиційні Дори. Деякі називають їх трафікодающімі сайтами або ДДЛ (для мене вони все одно Дори). Зовні вони нічим не відрізняються від нормальних сайтів. Немає ніяких редиректів, клоак або фреймів. Гугл до них відноситься, в цілому, нормально.

Такого, що б дор забанив гугл під нуль у мене не було. Траф може істотно впасти, але все одно продовжує йти. Навіть цього залишкового трафив досить, щоб дор працював в істотний плюс. А ось яндекс - інша справа, особливо якщо ллєш на вап. Косить направо і наліво, хоч через кнопку зливаєш, хоч через банер.

Max Fuckin: Пройдемося по технічних моментів. Ти побіжно згадав на блозі, що хочеш спробувати .com домени. Це дивно, тому що я думав, що під бурж ти тільки їх і юзаешь. Власне, на яких доменах у тебе виходить 50к трафив на добу? Якийсь дешман у вигляді .site, .space або по акції .me, .co, .xyz та інше? У будь реєстратора тримаєш домени?

Максим: Відверто «шлачние» зони я не використовую. Основна маса - це інфошкі. Пробував us ще. Більш-менш зайшло. З приводу реєстраторів, користуюся наступними: годедді, наеймчіп і альпнеймс.

Max Fuckin: Ти використовуєш тільки дроп. Крім expireddomains.net і сервісів з перевірки індексації домену - які ще інструменти використовуєш для оцінки \ підбору дропов? Може бути, ahrefs? Або є приватний софт?

Максим: Приватного софта немає. Перевіряю кількість беків через Netpeak Checker. Через RDS Api, крім індексу, буває ще звертаю увагу на Алексу і розділ «соціальні мережі».

Max Fuckin: Пробував використовувати домени, які дропнулісь давно (100-200 днів тому) або «борешся» за тільки-що віддалені домени?

Максим: Борюся за «свіжак». Пару хвилин зазівався і все, домен пішов. Тому сумніваюся, що серед мотлоху можна знайти щось путнє.

Max Fuckin: спав якийсь із критеріїв домену, на який мало хто звертає увагу? (:

Максим: Як я вже говорив, я дивлюся також на «соціальні мережі». Часто виходить, що дроп з активністю в соціальних мережах дають результат. Перевіряю на реальне наявність домена в індексі гугла. Думаю, не всі це роблять.

Max Fuckin: Ти розписував структуру дора на блозі. У доров під лосполос така ж структура або є якісь свої нюанси?

Максим: В загальних рисах така ж. За винятком текстівки, її там мінімум.

Max Fuckin: Я не знайомий з Пандори. Ти говорив, що Парс контент під Дори за допомогою контент боксу. Наскільки я розумію, для нього потрібні проксі в великій кількості? Де береш?

Максим: Так, Пандора - наше все))). Проксі, дійсно, потрібні. Але публічних (безкоштовних) вистачає з головою. В контент боксі є плагін проксі чекера. Перед запуском доргена швидко можна начекать пару сотень проксі, цього на день роботи вистачає.

Max Fuckin: Який розмір контенту на сторінці, 3-5-10к символів? Рандом або є якесь середнє значення? Спали трохи, як шукаєш джерела для парсинга контенту.

Максим: В ру дорах під адсенс на сторінці в середньому 3-4к символів.

Тут в цілому розписаний відповідь http://virtprofit.ru/dory/tekstovka-dorveya-osnova-ego-zhivuchesti.html

Джерела не шукаю, контент бокс робить все сам. Крім коментарів. Коменти паршу з тематичних сайтів.

Max Fuckin: юзаешь ДНС від Клаудіо або не морочитися і ліпиш по 50 сайтів на 1 айпішник?

Максим: Спочатку користувався Клаудіа, яка але додавати кожен сайт окремо дуже Довга. Тому я давно вже забив на нього.

Max Fuckin: У тебе не класичні Дори. Як довго живе траф на середньому твоєму сайті під бурж? У тебе більше 500 сайтів в роботі, менше?

Максим: Так, не класичні. Всього доров більше 1000 штук. У Бурже десь 400. Під бурж я роблю Дори не так давно, почав з цього року. Якщо траф на дорі з'явився, то він не зникає (я про бурж). Якщо говорити, взагалі про дорах, то недавно Продлять деякі, які були зроблені ще в 2015 році.

Max Fuckin: Пара трійка питань на абстрактні теми. Я знаю, що ти проходив курс Серпаска по вузьконішевому b2b сайтам. Бо я там теж був. Навіщо пішов? Чи вдалося отримати інформацію, за якою йшов до нього?

Максим: Не пройшов до кінця. Записався, знайшов ніші навіть, планую в грудні відвідати одну виставку в Експоцентрі місцевому. Але сайти робити під ніші так і не почав. Може, в січні руки дійдуть.

За інформацією - як і в дорах. Начебто все очевидно і лежить на поверхні, але сам багато про що не здогадувався. Як на мене, напрямок перспективний. Чому пішов? Я думав або на курси f-seo піти, або до Серпаску. Вибрав останнього. Потрібно диверсифікувати, на дорах адже світ клином не зійшовся.

Max Fuckin: Що тебе мотивує зараз. Сім'я, дитина, ще щось?

Максим: Сім'я мотивує - це само собою. Більше підстьобують якісь власні виклики. Типу «А слабо вийти на 200 тисяч в місяць», «300 тисяч», «лям»? І доводиш сам собі. Ставиш мету і планомірно до неї йдеш. Головне самоконтроль і самодисципліна. Над тобою немає начальника з батогом, потрібно самому змушувати себе.

Max Fuckin: Ти досить чесний і відкрита людина (таке відчуття склалося по блогу) і люди до тебе тягнуться. Як-небудь плануєш монетизувати свою медійність у вузькій ніші дорвеестроітельства?

Максим: Дякую за теплі слова. З приводу монетизації відразу можу сказати, що ніякі курси, навчання або мануали я продавати не збираюся. Можливо, участь в конференціях. Днями пропонували виступити в Києві. Але я не можу перетинати кордони РФ. Довелося відмовитися.

Max Fuckin: І останнє запитання: у тебе забанили сайти, траф всюди впав на нуль. Тобі терміново треба заробити мільйон. Що будеш робити?

Максим: Ок. Будь-які сайти і Дори не беремо до уваги. Все в лазні.

По-перше, нікуди не дінуться знання з продажу в Ebay. Я можу сконцентрувати на ньому всі свої сили, вийти на 50 тис. В місяць без проблем. Можу написати робочі кейси по Ebay, керівництво по роботі, фішки всякі спалити. Запив великий мануал з відео. Брати гроші за індивідуальні консультації по роботі на аукціоні.

Потім. Колись мені вдавалося успішно лити траф з соц мереж. Зокрема з ВК. Взявся би і за цю справу. Думаю, незважаючи на фільтри контакту, від туди все ще можна вичавлювати трафік.

Загалом, виберуся. Потрібно тільки залишатися оптимістом. Як казав один відомий персонаж «Ми ж художники!» (С).

Якщо у вас виникли якісь питання до Максу - пишіть в коменти, думаю, він зможе відповісти.

Для тих, хто хоче приєднатися до дорвейний двіжуха є чатик в Возі (там майже 500 осіб): https://goo.gl/6pC2Vx

Ну і підписуйтесь на мій канал там же - https://t.me/max_fuckin , У мене мета, набрати 1к передплатників (:

Представся, розкажи трохи про себе: як прийшов в мережу, навіщо і на довго плануєш залишитися?
Чи надовго прийшов в інтернет?
Так як зараз аукціон дає досить мало профіту (в порівнянні з дорамі), можеш спалити товарні зв'язки, які тобі приносили найбільше прибутку?
Хто тебе взагалі мотивувати займатися дорамі?
Сам дійшов або були якісь вчителя (крім арбайт, звичайно) \ блоги \ форуми?
Як ти натрапив на цю тему?
Тупо вивчав видачу або хтось підказав?
Можеш якось оцінити конкуренцію в цій ніші?
Місце ще є?
А як за бугром з дорамі по твоїм відчуттям?