Донецкий техникум промышленной автоматики

30 способів отримати трафік на сайт, або Стратегія контент-просування

Вам знайома формула "немає трафіку = немає конверсії"? Багато веб-майстри, маркетологи і власники сайтів вже переконалися в її дієвості: зростання трафіку призводить до зростання заявок і продажів. Звичайно, якщо трафік перенаправляється на якісний сайт з корисним контентом. Саме в контенті міститься половина успіху для будь-якої стратегії контент-просування. Унікальний, оригінальний, корисний контент буде "підхоплений" користувачами і розповсюджений по просторах інтернету абсолютно безкоштовно для вас.

Канали просування можна використовувати будь-які, але традиційними є:

  • пошукова оптимізація,
  • просування в соціальних мережах,
  • e-mail-маркетинг.

В нашій стратегії контент-просування застосовуються всі три.

Циклічність просування і "петля захоплення"

Трафік генерує новий трафік: постійні відвідувачі вашого ресурсу залучають нових клієнтів - іншими словами, безкоштовно допомагають вам у просуванні.

  • Коли відвідувачі пишуть про вас на різних ресурсах або розміщують посилання на ваш сайт - це безпосередньо впливає на ваші позиції в пошукових системах: підвищуються ТИЦ і PR, поліпшуються інші показники.
  • Коли відвідувачі підписуються на ваші розсилки, ваша база e-mail-адрес зростає, а разом з нею зростає і ефективність ваших майбутніх розсилок.
  • Коли відвідувачі підписуються на ваші новини (facebook), додають вас у друзі (vk) і в своє коло (G +), стають вашими фоловерів (twitter), у вас з'являється шанс впливати на цільову аудиторію через соціальні мережі.

Відвідувачі з одного каналу допомагають вам з просуванням іншого; такий процес нагадує петлю, тому і називається "петлею захоплення". Ідея - в вірусному ефекті контенту, який ви спочатку створите і привернете до нього увагу аудиторії, а потім користувачі самі будуть поширювати і просувати контент. В результаті генерація лідів і продажів буде проходити без вашої участі. Цей процес є циклічним, ви його тільки запускаєте, а далі він працює самостійно.

Для того щоб запустити процес необхідні ідеї. Якраз ідеями ми і ділимося з вами. Пробуйте, комбінуйте, додавайте свої способи просування. Чекаємо ваші побажання, коментарі на пошту [email protected]

PS: Універсальна порада успішного просування: публікуйте контент на своїй сторінці, потім додайте пости в соціальні мережі, а вже після цього робіть email-розсилку. Матеріали з коментарями користувачів із соціальних мереж виглядають привабливіше для тих, хто перейде на сторінку з пошти.

Тепер давайте дізнаємося про 30 способах отримання трафіку без витрат на рекламу.

Соціальні мережі

Шукайте релевантних користувачів і залучайте їх в спілкування.

1. Пишіть твіти

Переконайтеся, що більше 20% ваших твітів мають вірусний характер - вони настільки цікаві користувачам, що ті самі стануть їх поширювати в інтернеті. Необов'язково користуватися сервісом створення коротких посилань, краще вставити посилання повністю - Twitter скоротить її. Головне, щоб користувачі побачили ваш домен на засланні - це викличе більше довіри у них.

2. Після того, як розмістіть твіт, підпишіться на стрічки тих людей, яким може бути цікавий ваш твіт

Знайдіть в Twitter тих людей, у яких в профілі вказані інтереси, релевантні вашому твіту. Потім підпишіться на стрічку їх новостей. Ці люди побачать ваш твіт в самому вгорі вашої стрічки. Вони з більшою ймовірністю підпишуться на Вашу стрічку новин, оскільки зміст останнього твіти їм цікаво і зрозуміло.

3. Діліться інформацією з широкою аудиторією

Застосовуючи розширений пошук в Twitter або сервіс Followerwonk.com, ви знайдете акаунти людей з великою кількістю передплатників. Підберіть найбільш релевантні, «точкові» запити для пошуку, щоб відшукати людей, яким насправді ваша інформація може бути корисна і цікава. У наступному твіті згадайте імена одного-двох користувачів (в кінці повідомлення). І, якщо ваш контент дійсно актуальне, містить важливу й унікальну інформацію, такі користувачі поділяться ним зі своїми фоловерів.

Згадуйте людей зі списку ваших передплатників

Спосіб ідентичний №3. Однак тут ви працюєте зі списком своїх передплатників в Twitter. Сегментує їх за допомогою сервісу і ManageFlitter.com. Згадайте в наступному твіті імена одного або двох ваших передплатників, щоб привернути їхню увагу.

5. Вставляйте цитати зі своєї статті в твіти

Вставляйте в твіти самі дотепні висловлювання, шокуючі факти або статистичні дані, що містяться у вашій статті. Ви отримаєте нові переходи і досягнете підвищення кликабельности ресурсу.

6. Інтригуйте

Розміщуйте твіти, не розкриваючи суть вашого контенту. Наприклад: "Я в шоці. Це реально працює". Люди будуть переходити до вас на сайт з цікавості.

7. Використовуйте хештеги

Хештеги роблять ваші теги видимими для пошуку, проте не варто вставляти багато хештегів поспіль - це може ввести в оману користувачів.

8. Крос-маркетинг

Якщо люди вказали в Facebook, що їм подобається ваша сторінка (або +1 в Google+), подякуйте їм в Twitter.

9. Мета-просування

Якщо пост починає набирати популярність, повідомте про це: "Сьогодні вранці було 20 коментарів. А що думаєш ти?"

10. Твіти на найближче майбутнє

Складіть список твітів на найближче майбутнє. Час слід вибирати, орієнтуючись на інформацію про найбільшому трафіку. У Twitter це понеділок-вівторок: 9:00, 17:00 і 22:00. У високо конкурентних тематиках варто звернути увагу на графік публікацій конкурентів і скласти свій таким чином, щоб графіки не перетиналися.

11. Твіти на віддалене майбутнє

Якщо інформація в пості з найбільшою ймовірністю залишиться актуальною і через півроку, можна такий пост запланувати до публікації через 6 місяців і більше.

12. Розміщуйте пости в Facebook

Обов'язково завантажуйте картинки. Відзначте на зображенні того, про кого згадується в статті. Просіть ваших користувачів, друзів, знайомих прокоментувати пост, поставити лайк.

13. Розміщуйте пости в vk.com

Тут особливо важлива графічна інформація, гумор.

14. Розміщуйте пости в Google+

Правило таке ж, як і з Facebook: розміщуйте пости з картинками, відзначайте на зображеннях людей, залучайте користувачів в обговорення. Якщо у вас бізнес-сторінка, то спочатку публікуйте пост на ній, а потім поділіться постом на своїй персональній сторінці.

15. Обновляйте статус в LinkedIn

Розміщуйте пост в своєму статусі.

16. Розміщуйте пости в групах LinkedIn

Поділіться контентом з професійною аудиторією, наприклад, розмістіть посилання в групах LinkedIn. Ви зможете отримати зворотній зв'язок високої якості, а нові дані використовувати для поліпшення вашого контенту. Краще це зробити до того, як ви опублікуєте контент і почнете його просування.

17. Розміщуйте фотографії в Instagram

Розміщуйте фотографії та твіти з посиланням на статтю, використовуйте хештеги.

18. Додавайте контент в Pinterest

Інфографіку, фотографії та будь-який інший візуальний контент можна додавати в даний сервіс. Це особливо актуально, якщо вас цікавить просування за межами РФ.

19. Використовуйте Twitter для тестування заголовків

Якщо кількість передплатників досить, ви відстежуєте статистику кліків з Twitter і ваші твіти містять різноманітну інформацію - проведіть A / B тестування заголовка: твіт, який більше за інших сподобався вашій аудиторії можна використовувати для заголовка листа вашої email-розсилки.

20. Питання-відповіді

Шукайте форуми і сайти, де користувачі задають питання, відповіддю на які зможе стати ваш пост. Розміщуйте його і посилання на вашу статтю.

21. Пости на форумах

Публікуйте корисні пости на форумах і в блогах, тематика яких збігається з вашою.

E-mail-маркетинг

22. Електронні листи

Надсилайте короткий огляд з посиланням на свій список електронних адрес. Використовуйте компоновщик URL, щоб додати код відстеження на заслання. Придумайте цікаву тему листа, яка «зачепить» користувача. В якості відправника вказуйте не тільки свою компанію, але і ім'я конкретної людини, який займається розсилкою. Надсилайте листи у відповідний час. Експерти радять робити це рано вранці. Однак варто спробувати різні часи, щоб знайти те, яке найкраще підходить саме для вашої розсилки. Розгляньте можливість відправлення інформаційних листів у вихідні. Відмовтеся від розсилок по вівторках.

23. Робіть повторну розсилку з заголовком "Раптом ви ще не читали ..."

Через три дні після відправлення розсилки розішліть її повторно тим, хто не відкрив листа в перший раз. Придумайте нову тему листа.

24. Персональні, унікальні електронні листи, що розсилаються вручну

Особливо важливим клієнтам, робота з якими знаходиться на стадії узгодження, просто необхідно відправляти персональні електронні листи з посиланням. Мало хто це роблять. А багатьом би слід було.

25. Розширення списків: скарбничка підписок

Зробіть так, щоб кількість підписок на вашу сторінку стало значним. Дайте людям причину для підписки, вкажіть значимість контенту і частоту розсилок.

26. Розширення списків: особисті запрошення

Якщо ви зустріли когось, хто цікавиться темами, які ви висвітлюєте, розкажіть їм про свою роботу і запропонуйте підписатися, не проявляючи при цьому зайвої наполегливості. Вам не потрібні передплатники, яким не потрібен ваш контент.

Пошукова оптимізація

27. Створіть пост з ключовими словами

Для підбору можливих словосполучень використовуйте сервіс Wordstat Yandex і планувальник ключових слів GoogleAdWords. Виберіть ключове слово або фразу з хорошою частотою (багато людей задають саме такий пошуковий запит) і низькою конкуренцією (за присутність в пошуковій видачі претендують менше сайтів). Обрана фраза повинна мати високу релевантність як по відношенню до посту, так і по відношенню до вашого бізнесу. Використовуйте ключове слово на початку заголовка, в назві рубрики, в мета-описі і безпосередньо в тілі тексту, але не більше чотирьох разів.

28. Робіть посилання на пост з іншого поста

Це може бути посилання зі списку "Ще по темі", розміщеного під іншим популярним постом. Крім того, посилання можна розмістити в тілі тексту. У будь-якому випадку потрібно впевнитися в тому, що текст, розміщений за посиланням, містить необхідну ключову фразу. В результаті користувачам буде простіше орієнтуватися і переходити з однієї сторінки на іншу, а релевантність сайту зросте.

29. Створіть гостьовий пост у вигляді блогу на сторонньому ресурсі

Якщо який-небудь сайт більш популярний, ніж ваш, то розміщений на ньому пост побачить більшу кількість людей. Якщо у даного сайту більш потужний домен (більш якісні вхідні посилання), ранжування вашого поста буде вище. Якщо аудиторія сайту більш зацікавлена, пост будуть частіше коментувати і частіше ділитися ним. Коли ви створюєте гостьовий блог на сторонньому ресурсі, пам'ятайте, що інформація про автора блогу обов'язково повинна містити посилання на ваш сайт. Це підвищить авторитетність сайту і в майбутньому допоможе зробити контент більш ранжируваною.

30. Використовуйте Google Authorship

Посилання та теги між постом і вашим профілем Google+ забезпечать появу вашої фотографії в результатах пошуку при ранжируванні поста в Google. Це збільшує кількість переходів до 150%.

Вірте в успіх

Ви вірите, що ваш контент буде цікавий людям? Тоді не варто боятися, що ваші дії будуть розцінені як спам. Корисна інформація завжди затребувана. Якщо ж контент не цікавий аудиторії, то ніяке просування не дасть результату. Тому дотримуйтесь двох правил: створюйте змістовні тексти і пробуйте всілякі способи просування. Тоді успіх гарантований.

Дивіться також записи виступів Дениса Каплунова, Дмитра Кота і інших спікерів конференції "Russian Content Marketing 2014". Надихайтеся новими ідеями створення і просування контенту.

Вам знайома формула "немає трафіку = немає конверсії"?
А що думаєш ти?