Донецкий техникум промышленной автоматики

15 головних технічних проривів 80-х

  1. 15 головних технічних проривів 80-х Признавайтесь, хто з вас в 80-х ще не народився? Однак вважаю,...
  2. 15 головних технічних проривів 80-х
  3. CD
  4. 15 головних технічних проривів 80-х
  5. CD
  6. 15 головних технічних проривів 80-х
  7. CD
  8. 15 головних технічних проривів 80-х
  9. CD

15 головних технічних проривів 80-х

Признавайтесь, хто з вас в 80-х ще не народився? Однак вважаю, що перераховані в статті знакові гаджети і технології будуть на слуху у більшості. Навіть у тих, хто ще в школу ходить.

Довге волосся в моді, дурні ситкоми, найкраща поп-музика з коли-небудь існувала - все це закордонні 80-е. Період приніс нам і CD, і перші по-справжньому мобільні телефони. Що ще?

Sony Walkman

Мабуть, ніякої гаджет так не асоціюється з 1980-ми як Walkman. Пристрій зробило мрію маломанов дійсністю: музика завжди з тобою. Перший портативний касетний плеєр Sony вийшов в продаж в Японії в 1979 році. У 1980-му він з'явився в Великобританії і США і досить швидко став пристроєм із серії маст-хев. Можна сказати, що «волкман» - це предтеча iPod, та й будь-якого подальшого мобільного плеєра. На старті продажів девайс коштував $ 150, що еквівалентно сьогоднішнім $ 500. Касетний Sony Walkman був відносно доступним і круто виглядав. Різні модифікації офіційно продавалися аж до 2010 року, остання модель лінійки побачила світ в 2002 році. Її змінили «волкмани» з вбудованими жорсткими дисками і підтримкою CD, а пізніше - і мобільні телефони під популярним брендом.

Її змінили «волкмани» з вбудованими жорсткими дисками і підтримкою CD, а пізніше - і мобільні телефони під популярним брендом

CD

Якщо у вас ніколи не було «волкмана» (а був, до речі?), То вже CD ви точно користувалися. Сьогодні це вже застарілий носій інформації, проте на відміну від касет ще цілком популярний: диски зустрічаються з книгами, з журналами, можна купити ПО на них, фільми, музику, аудіокниги. Компакт-диск був анонсований в 1982 році компаніями Sony і Philips. Новий формат швидко завоював величезну популярність і став головним для запису музики, ігор і зберігання інших даних. У порівнянні з касетами і вінілом (хоч він зараз і переживає період відродження в вузьких колах) CD видавали набагато чистіший і детальний звук. Першим музичним CD став альбом «The Visitors» групи ABBA.

Згодом з'явилися компакт-диски з можливістю не тільки читання даних, але і записи (CD-R), а також перезапису (CD-RW). Розвитком технології стали диски DVD і Blu-ray.

Розвитком технології стали диски DVD і Blu-ray

Microsoft Windows

Мабуть, складно знайти сучасної людини, яка не чула про Windows - найпопулярнішою в світі операційною системою для комп'ютерів. Перший реліз ОС відбувся в листопаді 1985 року. Windows 1.0 конкурувала з операционкой Apple Lisa, що використовувалася на однойменному комп'ютері. Були запозичені елементи на зразок меню, що випадають і діалогових вікон. Перші версії Windows були, звичайно ж, далекі від того, який ми бачимо ОС зараз. Графічний інтерфейс був надбудовою над MS-DOS. Втім, вже тоді з'явилися знайомі всім програми Paint, Control Panel і Notepad.


Apple Macintosh

Вище згадували Apple, а ось і вона. У 80-х компанія тільки починала вибудовувати свою репутацію технологічного лідера, творця Hi-End пристроїв і гуру в області дизайну. В у січні 1984 року оригінальний Apple Macintosh, створений Стівом Джобсом, вперше вийшов в продаж. Назвали його на честь улюбленого сорту яблук Джефа Раскіна, фахівця з комп'ютерних інтерфейсів і ініціатора проекту. «Макінтош» дозволив компанії заявити про себе на масовому ринку, отримати авторитет в області освітніх програм і в індустрії дизайну.

«Макінтош» дозволив компанії заявити про себе на масовому ринку, отримати авторитет в області освітніх програм і в індустрії дизайну

IBM 5150

Як би не була хороша Apple, в 80-х чи не вона була у всіх на слуху. Ринок домашніх ПК в 80-х роках відзначився вибуховим зростанням завдяки новинці від IBM. За нинішніми стандартами перший масовий персональний комп'ютер IBM 5150 був примітивний (64 КБ оперативної пам'яті, 16-бітний процесор з частотою 4,77 МГц, від 16 до 640 КБ постійної пам'яті) і коштував аж $ 2000.. Проте, успіху IBM PC сприяла відкрита архітектура. Будь-яка компанія могла створювати аналогічні пристрої і ПО для них без покупки будь-якої ліцензії. Також був доступний повний вихідний код BIOS.


VHS проти Betamax

Мало хто про цим зараз пам'ятає, але головним техно-протистоянням 80-х стала війна форматів домашнього відео. У більшості на слуху лише переможець - VHS. А лідерства вдалося досягти за рахунок технологічних переваг (наприклад, на одну касету VHS спочатку вміщувалося в два рази більше відео) і кращої інтеграції з швидкозростаючим ринком відеокамер.

А лідерства вдалося досягти за рахунок технологічних переваг (наприклад, на одну касету VHS спочатку вміщувалося в два рази більше відео) і кращої інтеграції з швидкозростаючим ринком відеокамер

В СРСР про Betamax майже не чули: перші нелегально ввезені в країну закордонні касети були в форматі VHS. І перший серійний касетний відеомагнітофон "Електроніка ВМ-12» підтримував VHS.

The Clapper

Пристрій, про який навряд чи чули на просторах колишнього СРСР. А ось в Америці воно стало культовим. «Клаппер» (хлопатель) можна назвати попередником сучасного розумного будинку. Зараз включати і вимикати домашні пристрої ви можете зі смартфона з будь-якої точки земної кулі. Ну або поспілкувавшись з розумною колонкою ,. А колись можливість віддаленого включення / вимикання світла або телевізора (та іншої техніки) викликала фурор. Досить було лише певну кількість разів хлопнути в долоні. Девайс нерідко «глючил», але при ціні в $ 20 це мало кого бентежило. А чи знаєте ви, що і сьогодні випускають «Клаппер» рівно в тому ж дизайні з 80-х? доступні на Аліекспресс.

Motorola DynaTAC 8000x

Влiтку 1983 року побачило світ перший комерційний мобільний телефон. Розробляли його в компанії Motorola більше 10 років. Пристрій важило майже 800 грамів, було більше 25 см у висоту, могло містити в пам'яті 30 контактів і працювало від батареї близько 30 хвилин. Варто було чимало - 3995 доларів (буде в рази більше, якщо перевести в нинішні гроші). Проте, модель отримала величезну популярність, для її покупки потрібно записатися в чергу. Motorola DynaTAC 8000x дала початок ері мобільних телефонів, без яких ми вже не уявляємо наше сьогоднішнє життя.

Motorola DynaTAC 8000x дала початок ері мобільних телефонів, без яких ми вже не уявляємо наше сьогоднішнє життя

ZX Spectrum і Commodore 64

Як ми знаємо, консольні ігри почали найбільш активно розвиватися тоді, коли за них взялися Sony, Sega і Nintendo. Проте, 80-е вважаються золотою цієї ігрової індустрії. Зовсім недорогі 8-бітові домашні комп'ютери ZX Spectrum і Commodore 64 відкрили новий світ для розробників і фанатів ігор, багато тайтли шановані досі (Rainbow Islands, RoboCop, Dizzy, Chase HQ, Commando, Lode Runner, Donkey Kong, Mario Bros.) . Commodore 64 вважається одним з найбільш продаваних комп'ютерів всіх часів, він допоміг збільшити аудиторію гравців в рази.


Nintendo Game Boy і Game & Watch

Сьогодні гри на мобільних пристроях - річ сама собою зрозуміла, однак не можна недооцінювати вплив оригінального Game Boy від Nintendo на світ ігор. Він вийшов в продаж в 1989 році і став для геймерів як Walkman для меломанів: більше не треба підключатися до телевізорів, улюблена розвага можна взяти з собою куди завгодно. Разом з популярними тайтла начебто Tetris і Super Mario Land консоль Game Boy стала яскравим культурним явищем.

Разом з популярними тайтла начебто Tetris і Super Mario Land консоль Game Boy стала яскравим культурним явищем

Трохи меншу популярність здобули портативні електронні ігри серії Nintendo Game & Watch. Вони випускалися з 1980 по 1991 роки і дозволяли грати тільки в одну «зашиту» гру через використання сегментированного ЖК-екрану. Працювали девайси від батарейок- «таблеток», могли працювати як годинник і будильник. На просторах СРСР про них майже не чули. Зате у багатьох (а у вас?) Були аналогічні вітчизняні іграшки з серії «Електроніка». З вовком і яйцями, наприклад ( «Ну, постривай!»).

»)


Polaroid 660

За часів, коли друк фотографії була справжнім мистецтвом і справою, що вимагає чимало часу, Polaroid зробив революцію, щодо компактні камери дозволяли миттєво отримати відзняте зображення. Модель 660 вийшла в 1981 році стала однією з найпопулярніших. Вона відрізнялася автофокусуванням (запатентована технологія Sonar Autofocus), за рахунок чого знімки відрізнялися високою чіткістю. А до винаходу цифрових фото ще залишалося чимало часу.

А до винаходу цифрових фото ще залишалося чимало часу

проект GNU

У 1983 році програміст Річард Столлман запустив проект GNU з метою розробки вільного програмного забезпечення. Ідеєю було створення такої кількості відкритого ПЗ, щоб комерційне просто нікому не було потрібно. У 1984 році Столлман приступив до розробки операційної системи GNU (рекурсивний акронім, розшифровка - GNU is Not Unix), з неї народився Linux. Проект GNU активний і зараз.


А є тут хтось, хто вважає за краще вільні ОС?

Перехід ARPANET на TCP / IP

Інтернет в 80-х ще не був подією (та й до загальнодоступності було далеко), але щосили розвивався. У 1983 році ARPANET (американська комп'ютерна мережа, що дала початок інтернету) перейшла на універсальний протокол передачі даних і об'єднання мереж Transmission Control Protocol / Internet Protocol (TCP / IP). Це дозволило обмінюватися даними між ресурсами різних типів. В результаті ARPANET і сумісні мережі, що використовують протоколи TCP / IP, стали відомі під назвою "Інтернет". До слова, в тому ж 1983-му була створена доменна система імен (Domain Name System, DNS). Вона полегшувала пошук конкретних комп'ютерів у всесвітній мережі, яка щосили розросталася.

Вона полегшувала пошук конкретних комп'ютерів у всесвітній мережі, яка щосили розросталася

15 головних технічних проривів 80-х

Признавайтесь, хто з вас в 80-х ще не народився? Однак вважаю, що перераховані в статті знакові гаджети і технології будуть на слуху у більшості. Навіть у тих, хто ще в школу ходить.

Довге волосся в моді, дурні ситкоми, найкраща поп-музика з коли-небудь існувала - все це закордонні 80-е. Період приніс нам і CD, і перші по-справжньому мобільні телефони. Що ще?

Sony Walkman

Мабуть, ніякої гаджет так не асоціюється з 1980-ми як Walkman. Пристрій зробило мрію маломанов дійсністю: музика завжди з тобою. Перший портативний касетний плеєр Sony вийшов в продаж в Японії в 1979 році. У 1980-му він з'явився в Великобританії і США і досить швидко став пристроєм із серії маст-хев. Можна сказати, що «волкман» - це предтеча iPod, та й будь-якого подальшого мобільного плеєра. На старті продажів девайс коштував $ 150, що еквівалентно сьогоднішнім $ 500. Касетний Sony Walkman був відносно доступним і круто виглядав. Різні модифікації офіційно продавалися аж до 2010 року, остання модель лінійки побачила світ в 2002 році. Її змінили «волкмани» з вбудованими жорсткими дисками і підтримкою CD, а пізніше - і мобільні телефони під популярним брендом.

Її змінили «волкмани» з вбудованими жорсткими дисками і підтримкою CD, а пізніше - і мобільні телефони під популярним брендом

CD

Якщо у вас ніколи не було «волкмана» (а був, до речі?), То вже CD ви точно користувалися. Сьогодні це вже застарілий носій інформації, проте на відміну від касет ще цілком популярний: диски зустрічаються з книгами, з журналами, можна купити ПО на них, фільми, музику, аудіокниги. Компакт-диск був анонсований в 1982 році компаніями Sony і Philips. Новий формат швидко завоював величезну популярність і став головним для запису музики, ігор і зберігання інших даних. У порівнянні з касетами і вінілом (хоч він зараз і переживає період відродження в вузьких колах) CD видавали набагато чистіший і детальний звук. Першим музичним CD став альбом «The Visitors» групи ABBA.

Згодом з'явилися компакт-диски з можливістю не тільки читання даних, але і записи (CD-R), а також перезапису (CD-RW). Розвитком технології стали диски DVD і Blu-ray.

Розвитком технології стали диски DVD і Blu-ray

Microsoft Windows

Мабуть, складно знайти сучасної людини, яка не чула про Windows - найпопулярнішою в світі операційною системою для комп'ютерів. Перший реліз ОС відбувся в листопаді 1985 року. Windows 1.0 конкурувала з операционкой Apple Lisa, що використовувалася на однойменному комп'ютері. Були запозичені елементи на зразок меню, що випадають і діалогових вікон. Перші версії Windows були, звичайно ж, далекі від того, який ми бачимо ОС зараз. Графічний інтерфейс був надбудовою над MS-DOS. Втім, вже тоді з'явилися знайомі всім програми Paint, Control Panel і Notepad.


Apple Macintosh

Вище згадували Apple, а ось і вона. У 80-х компанія тільки починала вибудовувати свою репутацію технологічного лідера, творця Hi-End пристроїв і гуру в області дизайну. В у січні 1984 року оригінальний Apple Macintosh, створений Стівом Джобсом, вперше вийшов в продаж. Назвали його на честь улюбленого сорту яблук Джефа Раскіна, фахівця з комп'ютерних інтерфейсів і ініціатора проекту. «Макінтош» дозволив компанії заявити про себе на масовому ринку, отримати авторитет в області освітніх програм і в індустрії дизайну.

«Макінтош» дозволив компанії заявити про себе на масовому ринку, отримати авторитет в області освітніх програм і в індустрії дизайну

IBM 5150

Як би не була хороша Apple, в 80-х чи не вона була у всіх на слуху. Ринок домашніх ПК в 80-х роках відзначився вибуховим зростанням завдяки новинці від IBM. За нинішніми стандартами перший масовий персональний комп'ютер IBM 5150 був примітивний (64 КБ оперативної пам'яті, 16-бітний процесор з частотою 4,77 МГц, від 16 до 640 КБ постійної пам'яті) і коштував аж $ 2000.. Проте, успіху IBM PC сприяла відкрита архітектура. Будь-яка компанія могла створювати аналогічні пристрої і ПО для них без покупки будь-якої ліцензії. Також був доступний повний вихідний код BIOS.


VHS проти Betamax

Мало хто про цим зараз пам'ятає, але головним техно-протистоянням 80-х стала війна форматів домашнього відео. У більшості на слуху лише переможець - VHS. А лідерства вдалося досягти за рахунок технологічних переваг (наприклад, на одну касету VHS спочатку вміщувалося в два рази більше відео) і кращої інтеграції з швидкозростаючим ринком відеокамер.

А лідерства вдалося досягти за рахунок технологічних переваг (наприклад, на одну касету VHS спочатку вміщувалося в два рази більше відео) і кращої інтеграції з швидкозростаючим ринком відеокамер

В СРСР про Betamax майже не чули: перші нелегально ввезені в країну закордонні касети були в форматі VHS. І перший серійний касетний відеомагнітофон "Електроніка ВМ-12» підтримував VHS.

The Clapper

Пристрій, про який навряд чи чули на просторах колишнього СРСР. А ось в Америці воно стало культовим. «Клаппер» (хлопатель) можна назвати попередником сучасного розумного будинку. Зараз включати і вимикати домашні пристрої ви можете зі смартфона з будь-якої точки земної кулі. Ну або поспілкувавшись з розумною колонкою ,. А колись можливість віддаленого включення / вимикання світла або телевізора (та іншої техніки) викликала фурор. Досить було лише певну кількість разів хлопнути в долоні. Девайс нерідко «глючил», але при ціні в $ 20 це мало кого бентежило. А чи знаєте ви, що і сьогодні випускають «Клаппер» рівно в тому ж дизайні з 80-х? доступні на Аліекспресс.

Motorola DynaTAC 8000x

Влiтку 1983 року побачило світ перший комерційний мобільний телефон. Розробляли його в компанії Motorola більше 10 років. Пристрій важило майже 800 грамів, було більше 25 см у висоту, могло містити в пам'яті 30 контактів і працювало від батареї близько 30 хвилин. Варто було чимало - 3995 доларів (буде в рази більше, якщо перевести в нинішні гроші). Проте, модель отримала величезну популярність, для її покупки потрібно записатися в чергу. Motorola DynaTAC 8000x дала початок ері мобільних телефонів, без яких ми вже не уявляємо наше сьогоднішнє життя.

Motorola DynaTAC 8000x дала початок ері мобільних телефонів, без яких ми вже не уявляємо наше сьогоднішнє життя

ZX Spectrum і Commodore 64

Як ми знаємо, консольні ігри почали найбільш активно розвиватися тоді, коли за них взялися Sony, Sega і Nintendo. Проте, 80-е вважаються золотою цієї ігрової індустрії. Зовсім недорогі 8-бітові домашні комп'ютери ZX Spectrum і Commodore 64 відкрили новий світ для розробників і фанатів ігор, багато тайтли шановані досі (Rainbow Islands, RoboCop, Dizzy, Chase HQ, Commando, Lode Runner, Donkey Kong, Mario Bros.) . Commodore 64 вважається одним з найбільш продаваних комп'ютерів всіх часів, він допоміг збільшити аудиторію гравців в рази.


Nintendo Game Boy і Game & Watch

Сьогодні гри на мобільних пристроях - річ сама собою зрозуміла, однак не можна недооцінювати вплив оригінального Game Boy від Nintendo на світ ігор. Він вийшов в продаж в 1989 році і став для геймерів як Walkman для меломанів: більше не треба підключатися до телевізорів, улюблена розвага можна взяти з собою куди завгодно. Разом з популярними тайтла начебто Tetris і Super Mario Land консоль Game Boy стала яскравим культурним явищем.

Разом з популярними тайтла начебто Tetris і Super Mario Land консоль Game Boy стала яскравим культурним явищем

Трохи меншу популярність здобули портативні електронні ігри серії Nintendo Game & Watch. Вони випускалися з 1980 по 1991 роки і дозволяли грати тільки в одну «зашиту» гру через використання сегментированного ЖК-екрану. Працювали девайси від батарейок- «таблеток», могли працювати як годинник і будильник. На просторах СРСР про них майже не чули. Зате у багатьох (а у вас?) Були аналогічні вітчизняні іграшки з серії «Електроніка». З вовком і яйцями, наприклад ( «Ну, постривай!»).

»)


Polaroid 660

За часів, коли друк фотографії була справжнім мистецтвом і справою, що вимагає чимало часу, Polaroid зробив революцію, щодо компактні камери дозволяли миттєво отримати відзняте зображення. Модель 660 вийшла в 1981 році стала однією з найпопулярніших. Вона відрізнялася автофокусуванням (запатентована технологія Sonar Autofocus), за рахунок чого знімки відрізнялися високою чіткістю. А до винаходу цифрових фото ще залишалося чимало часу.

А до винаходу цифрових фото ще залишалося чимало часу

проект GNU

У 1983 році програміст Річард Столлман запустив проект GNU з метою розробки вільного програмного забезпечення. Ідеєю було створення такої кількості відкритого ПЗ, щоб комерційне просто нікому не було потрібно. У 1984 році Столлман приступив до розробки операційної системи GNU (рекурсивний акронім, розшифровка - GNU is Not Unix), з неї народився Linux. Проект GNU активний і зараз.


А є тут хтось, хто вважає за краще вільні ОС?

Перехід ARPANET на TCP / IP

Інтернет в 80-х ще не був подією (та й до загальнодоступності було далеко), але щосили розвивався. У 1983 році ARPANET (американська комп'ютерна мережа, що дала початок інтернету) перейшла на універсальний протокол передачі даних і об'єднання мереж Transmission Control Protocol / Internet Protocol (TCP / IP). Це дозволило обмінюватися даними між ресурсами різних типів. В результаті ARPANET і сумісні мережі, що використовують протоколи TCP / IP, стали відомі під назвою "Інтернет". До слова, в тому ж 1983-му була створена доменна система імен (Domain Name System, DNS). Вона полегшувала пошук конкретних комп'ютерів у всесвітній мережі, яка щосили розросталася.

Вона полегшувала пошук конкретних комп'ютерів у всесвітній мережі, яка щосили розросталася

15 головних технічних проривів 80-х

Признавайтесь, хто з вас в 80-х ще не народився? Однак вважаю, що перераховані в статті знакові гаджети і технології будуть на слуху у більшості. Навіть у тих, хто ще в школу ходить.

Довге волосся в моді, дурні ситкоми, найкраща поп-музика з коли-небудь існувала - все це закордонні 80-е. Період приніс нам і CD, і перші по-справжньому мобільні телефони. Що ще?

Sony Walkman

Мабуть, ніякої гаджет так не асоціюється з 1980-ми як Walkman. Пристрій зробило мрію маломанов дійсністю: музика завжди з тобою. Перший портативний касетний плеєр Sony вийшов в продаж в Японії в 1979 році. У 1980-му він з'явився в Великобританії і США і досить швидко став пристроєм із серії маст-хев. Можна сказати, що «волкман» - це предтеча iPod, та й будь-якого подальшого мобільного плеєра. На старті продажів девайс коштував $ 150, що еквівалентно сьогоднішнім $ 500. Касетний Sony Walkman був відносно доступним і круто виглядав. Різні модифікації офіційно продавалися аж до 2010 року, остання модель лінійки побачила світ в 2002 році. Її змінили «волкмани» з вбудованими жорсткими дисками і підтримкою CD, а пізніше - і мобільні телефони під популярним брендом.

Її змінили «волкмани» з вбудованими жорсткими дисками і підтримкою CD, а пізніше - і мобільні телефони під популярним брендом

CD

Якщо у вас ніколи не було «волкмана» (а був, до речі?), То вже CD ви точно користувалися. Сьогодні це вже застарілий носій інформації, проте на відміну від касет ще цілком популярний: диски зустрічаються з книгами, з журналами, можна купити ПО на них, фільми, музику, аудіокниги. Компакт-диск був анонсований в 1982 році компаніями Sony і Philips. Новий формат швидко завоював величезну популярність і став головним для запису музики, ігор і зберігання інших даних. У порівнянні з касетами і вінілом (хоч він зараз і переживає період відродження в вузьких колах) CD видавали набагато чистіший і детальний звук. Першим музичним CD став альбом «The Visitors» групи ABBA.

Згодом з'явилися компакт-диски з можливістю не тільки читання даних, але і записи (CD-R), а також перезапису (CD-RW). Розвитком технології стали диски DVD і Blu-ray.

Розвитком технології стали диски DVD і Blu-ray

Microsoft Windows

Мабуть, складно знайти сучасної людини, яка не чула про Windows - найпопулярнішою в світі операційною системою для комп'ютерів. Перший реліз ОС відбувся в листопаді 1985 року. Windows 1.0 конкурувала з операционкой Apple Lisa, що використовувалася на однойменному комп'ютері. Були запозичені елементи на зразок меню, що випадають і діалогових вікон. Перші версії Windows були, звичайно ж, далекі від того, який ми бачимо ОС зараз. Графічний інтерфейс був надбудовою над MS-DOS. Втім, вже тоді з'явилися знайомі всім програми Paint, Control Panel і Notepad.


Apple Macintosh

Вище згадували Apple, а ось і вона. У 80-х компанія тільки починала вибудовувати свою репутацію технологічного лідера, творця Hi-End пристроїв і гуру в області дизайну. В у січні 1984 року оригінальний Apple Macintosh, створений Стівом Джобсом, вперше вийшов в продаж. Назвали його на честь улюбленого сорту яблук Джефа Раскіна, фахівця з комп'ютерних інтерфейсів і ініціатора проекту. «Макінтош» дозволив компанії заявити про себе на масовому ринку, отримати авторитет в області освітніх програм і в індустрії дизайну.

«Макінтош» дозволив компанії заявити про себе на масовому ринку, отримати авторитет в області освітніх програм і в індустрії дизайну

IBM 5150

Як би не була хороша Apple, в 80-х чи не вона була у всіх на слуху. Ринок домашніх ПК в 80-х роках відзначився вибуховим зростанням завдяки новинці від IBM. За нинішніми стандартами перший масовий персональний комп'ютер IBM 5150 був примітивний (64 КБ оперативної пам'яті, 16-бітний процесор з частотою 4,77 МГц, від 16 до 640 КБ постійної пам'яті) і коштував аж $ 2000.. Проте, успіху IBM PC сприяла відкрита архітектура. Будь-яка компанія могла створювати аналогічні пристрої і ПО для них без покупки будь-якої ліцензії. Також був доступний повний вихідний код BIOS.


VHS проти Betamax

Мало хто про цим зараз пам'ятає, але головним техно-протистоянням 80-х стала війна форматів домашнього відео. У більшості на слуху лише переможець - VHS. А лідерства вдалося досягти за рахунок технологічних переваг (наприклад, на одну касету VHS спочатку вміщувалося в два рази більше відео) і кращої інтеграції з швидкозростаючим ринком відеокамер.

А лідерства вдалося досягти за рахунок технологічних переваг (наприклад, на одну касету VHS спочатку вміщувалося в два рази більше відео) і кращої інтеграції з швидкозростаючим ринком відеокамер

В СРСР про Betamax майже не чули: перші нелегально ввезені в країну закордонні касети були в форматі VHS. І перший серійний касетний відеомагнітофон "Електроніка ВМ-12» підтримував VHS.

The Clapper

Пристрій, про який навряд чи чули на просторах колишнього СРСР. А ось в Америці воно стало культовим. «Клаппер» (хлопатель) можна назвати попередником сучасного розумного будинку. Зараз включати і вимикати домашні пристрої ви можете зі смартфона з будь-якої точки земної кулі. Ну або поспілкувавшись з розумною колонкою ,. А колись можливість віддаленого включення / вимикання світла або телевізора (та іншої техніки) викликала фурор. Досить було лише певну кількість разів хлопнути в долоні. Девайс нерідко «глючил», але при ціні в $ 20 це мало кого бентежило. А чи знаєте ви, що і сьогодні випускають «Клаппер» рівно в тому ж дизайні з 80-х? доступні на Аліекспресс.

Motorola DynaTAC 8000x

Влiтку 1983 року побачило світ перший комерційний мобільний телефон. Розробляли його в компанії Motorola більше 10 років. Пристрій важило майже 800 грамів, було більше 25 см у висоту, могло містити в пам'яті 30 контактів і працювало від батареї близько 30 хвилин. Варто було чимало - 3995 доларів (буде в рази більше, якщо перевести в нинішні гроші). Проте, модель отримала величезну популярність, для її покупки потрібно записатися в чергу. Motorola DynaTAC 8000x дала початок ері мобільних телефонів, без яких ми вже не уявляємо наше сьогоднішнє життя.

Motorola DynaTAC 8000x дала початок ері мобільних телефонів, без яких ми вже не уявляємо наше сьогоднішнє життя

ZX Spectrum і Commodore 64

Як ми знаємо, консольні ігри почали найбільш активно розвиватися тоді, коли за них взялися Sony, Sega і Nintendo. Проте, 80-е вважаються золотою цієї ігрової індустрії. Зовсім недорогі 8-бітові домашні комп'ютери ZX Spectrum і Commodore 64 відкрили новий світ для розробників і фанатів ігор, багато тайтли шановані досі (Rainbow Islands, RoboCop, Dizzy, Chase HQ, Commando, Lode Runner, Donkey Kong, Mario Bros.) . Commodore 64 вважається одним з найбільш продаваних комп'ютерів всіх часів, він допоміг збільшити аудиторію гравців в рази.


Nintendo Game Boy і Game & Watch

Сьогодні гри на мобільних пристроях - річ сама собою зрозуміла, однак не можна недооцінювати вплив оригінального Game Boy від Nintendo на світ ігор. Він вийшов в продаж в 1989 році і став для геймерів як Walkman для меломанів: більше не треба підключатися до телевізорів, улюблена розвага можна взяти з собою куди завгодно. Разом з популярними тайтла начебто Tetris і Super Mario Land консоль Game Boy стала яскравим культурним явищем.

Разом з популярними тайтла начебто Tetris і Super Mario Land консоль Game Boy стала яскравим культурним явищем

Трохи меншу популярність здобули портативні електронні ігри серії Nintendo Game & Watch. Вони випускалися з 1980 по 1991 роки і дозволяли грати тільки в одну «зашиту» гру через використання сегментированного ЖК-екрану. Працювали девайси від батарейок- «таблеток», могли працювати як годинник і будильник. На просторах СРСР про них майже не чули. Зате у багатьох (а у вас?) Були аналогічні вітчизняні іграшки з серії «Електроніка». З вовком і яйцями, наприклад ( «Ну, постривай!»).

»)


Polaroid 660

За часів, коли друк фотографії була справжнім мистецтвом і справою, що вимагає чимало часу, Polaroid зробив революцію, щодо компактні камери дозволяли миттєво отримати відзняте зображення. Модель 660 вийшла в 1981 році стала однією з найпопулярніших. Вона відрізнялася автофокусуванням (запатентована технологія Sonar Autofocus), за рахунок чого знімки відрізнялися високою чіткістю. А до винаходу цифрових фото ще залишалося чимало часу.

А до винаходу цифрових фото ще залишалося чимало часу

проект GNU

У 1983 році програміст Річард Столлман запустив проект GNU з метою розробки вільного програмного забезпечення. Ідеєю було створення такої кількості відкритого ПЗ, щоб комерційне просто нікому не було потрібно. У 1984 році Столлман приступив до розробки операційної системи GNU (рекурсивний акронім, розшифровка - GNU is Not Unix), з неї народився Linux. Проект GNU активний і зараз.


А є тут хтось, хто вважає за краще вільні ОС?

Перехід ARPANET на TCP / IP

Інтернет в 80-х ще не був подією (та й до загальнодоступності було далеко), але щосили розвивався. У 1983 році ARPANET (американська комп'ютерна мережа, що дала початок інтернету) перейшла на універсальний протокол передачі даних і об'єднання мереж Transmission Control Protocol / Internet Protocol (TCP / IP). Це дозволило обмінюватися даними між ресурсами різних типів. В результаті ARPANET і сумісні мережі, що використовують протоколи TCP / IP, стали відомі під назвою "Інтернет". До слова, в тому ж 1983-му була створена доменна система імен (Domain Name System, DNS). Вона полегшувала пошук конкретних комп'ютерів у всесвітній мережі, яка щосили розросталася.

Вона полегшувала пошук конкретних комп'ютерів у всесвітній мережі, яка щосили розросталася

15 головних технічних проривів 80-х

Признавайтесь, хто з вас в 80-х ще не народився? Однак вважаю, що перераховані в статті знакові гаджети і технології будуть на слуху у більшості. Навіть у тих, хто ще в школу ходить.

Довге волосся в моді, дурні ситкоми, найкраща поп-музика з коли-небудь існувала - все це закордонні 80-е. Період приніс нам і CD, і перші по-справжньому мобільні телефони. Що ще?

Sony Walkman

Мабуть, ніякої гаджет так не асоціюється з 1980-ми як Walkman. Пристрій зробило мрію маломанов дійсністю: музика завжди з тобою. Перший портативний касетний плеєр Sony вийшов в продаж в Японії в 1979 році. У 1980-му він з'явився в Великобританії і США і досить швидко став пристроєм із серії маст-хев. Можна сказати, що «волкман» - це предтеча iPod, та й будь-якого подальшого мобільного плеєра. На старті продажів девайс коштував $ 150, що еквівалентно сьогоднішнім $ 500. Касетний Sony Walkman був відносно доступним і круто виглядав. Різні модифікації офіційно продавалися аж до 2010 року, остання модель лінійки побачила світ в 2002 році. Її змінили «волкмани» з вбудованими жорсткими дисками і підтримкою CD, а пізніше - і мобільні телефони під популярним брендом.

Її змінили «волкмани» з вбудованими жорсткими дисками і підтримкою CD, а пізніше - і мобільні телефони під популярним брендом

CD

Якщо у вас ніколи не було «волкмана» (а був, до речі?), То вже CD ви точно користувалися. Сьогодні це вже застарілий носій інформації, проте на відміну від касет ще цілком популярний: диски зустрічаються з книгами, з журналами, можна купити ПО на них, фільми, музику, аудіокниги. Компакт-диск був анонсований в 1982 році компаніями Sony і Philips. Новий формат швидко завоював величезну популярність і став головним для запису музики, ігор і зберігання інших даних. У порівнянні з касетами і вінілом (хоч він зараз і переживає період відродження в вузьких колах) CD видавали набагато чистіший і детальний звук. Першим музичним CD став альбом «The Visitors» групи ABBA.

Згодом з'явилися компакт-диски з можливістю не тільки читання даних, але і записи (CD-R), а також перезапису (CD-RW). Розвитком технології стали диски DVD і Blu-ray.

Розвитком технології стали диски DVD і Blu-ray

Microsoft Windows

Мабуть, складно знайти сучасної людини, яка не чула про Windows - найпопулярнішою в світі операційною системою для комп'ютерів. Перший реліз ОС відбувся в листопаді 1985 року. Windows 1.0 конкурувала з операционкой Apple Lisa, що використовувалася на однойменному комп'ютері. Були запозичені елементи на зразок меню, що випадають і діалогових вікон. Перші версії Windows були, звичайно ж, далекі від того, який ми бачимо ОС зараз. Графічний інтерфейс був надбудовою над MS-DOS. Втім, вже тоді з'явилися знайомі всім програми Paint, Control Panel і Notepad.


Apple Macintosh

Вище згадували Apple, а ось і вона. У 80-х компанія тільки починала вибудовувати свою репутацію технологічного лідера, творця Hi-End пристроїв і гуру в області дизайну. В у січні 1984 року оригінальний Apple Macintosh, створений Стівом Джобсом, вперше вийшов в продаж. Назвали його на честь улюбленого сорту яблук Джефа Раскіна, фахівця з комп'ютерних інтерфейсів і ініціатора проекту. «Макінтош» дозволив компанії заявити про себе на масовому ринку, отримати авторитет в області освітніх програм і в індустрії дизайну.

«Макінтош» дозволив компанії заявити про себе на масовому ринку, отримати авторитет в області освітніх програм і в індустрії дизайну

IBM 5150

Як би не була хороша Apple, в 80-х чи не вона була у всіх на слуху. Ринок домашніх ПК в 80-х роках відзначився вибуховим зростанням завдяки новинці від IBM. За нинішніми стандартами перший масовий персональний комп'ютер IBM 5150 був примітивний (64 КБ оперативної пам'яті, 16-бітний процесор з частотою 4,77 МГц, від 16 до 640 КБ постійної пам'яті) і коштував аж $ 2000.. Проте, успіху IBM PC сприяла відкрита архітектура. Будь-яка компанія могла створювати аналогічні пристрої і ПО для них без покупки будь-якої ліцензії. Також був доступний повний вихідний код BIOS.


VHS проти Betamax

Мало хто про цим зараз пам'ятає, але головним техно-протистоянням 80-х стала війна форматів домашнього відео. У більшості на слуху лише переможець - VHS. А лідерства вдалося досягти за рахунок технологічних переваг (наприклад, на одну касету VHS спочатку вміщувалося в два рази більше відео) і кращої інтеграції з швидкозростаючим ринком відеокамер.

А лідерства вдалося досягти за рахунок технологічних переваг (наприклад, на одну касету VHS спочатку вміщувалося в два рази більше відео) і кращої інтеграції з швидкозростаючим ринком відеокамер

В СРСР про Betamax майже не чули: перші нелегально ввезені в країну закордонні касети були в форматі VHS. І перший серійний касетний відеомагнітофон "Електроніка ВМ-12» підтримував VHS.

The Clapper

Пристрій, про який навряд чи чули на просторах колишнього СРСР. А ось в Америці воно стало культовим. «Клаппер» (хлопатель) можна назвати попередником сучасного розумного будинку. Зараз включати і вимикати домашні пристрої ви можете зі смартфона з будь-якої точки земної кулі. Ну або поспілкувавшись з розумною колонкою ,. А колись можливість віддаленого включення / вимикання світла або телевізора (та іншої техніки) викликала фурор. Досить було лише певну кількість разів хлопнути в долоні. Девайс нерідко «глючил», але при ціні в $ 20 це мало кого бентежило. А чи знаєте ви, що і сьогодні випускають «Клаппер» рівно в тому ж дизайні з 80-х? доступні на Аліекспресс.

Motorola DynaTAC 8000x

Влiтку 1983 року побачило світ перший комерційний мобільний телефон. Розробляли його в компанії Motorola більше 10 років. Пристрій важило майже 800 грамів, було більше 25 см у висоту, могло містити в пам'яті 30 контактів і працювало від батареї близько 30 хвилин. Варто було чимало - 3995 доларів (буде в рази більше, якщо перевести в нинішні гроші). Проте, модель отримала величезну популярність, для її покупки потрібно записатися в чергу. Motorola DynaTAC 8000x дала початок ері мобільних телефонів, без яких ми вже не уявляємо наше сьогоднішнє життя.

Motorola DynaTAC 8000x дала початок ері мобільних телефонів, без яких ми вже не уявляємо наше сьогоднішнє життя

ZX Spectrum і Commodore 64

Як ми знаємо, консольні ігри почали найбільш активно розвиватися тоді, коли за них взялися Sony, Sega і Nintendo. Проте, 80-е вважаються золотою цієї ігрової індустрії. Зовсім недорогі 8-бітові домашні комп'ютери ZX Spectrum і Commodore 64 відкрили новий світ для розробників і фанатів ігор, багато тайтли шановані досі (Rainbow Islands, RoboCop, Dizzy, Chase HQ, Commando, Lode Runner, Donkey Kong, Mario Bros.) . Commodore 64 вважається одним з найбільш продаваних комп'ютерів всіх часів, він допоміг збільшити аудиторію гравців в рази.


Nintendo Game Boy і Game & Watch

Сьогодні гри на мобільних пристроях - річ сама собою зрозуміла, однак не можна недооцінювати вплив оригінального Game Boy від Nintendo на світ ігор. Він вийшов в продаж в 1989 році і став для геймерів як Walkman для меломанів: більше не треба підключатися до телевізорів, улюблена розвага можна взяти з собою куди завгодно. Разом з популярними тайтла начебто Tetris і Super Mario Land консоль Game Boy стала яскравим культурним явищем.

Разом з популярними тайтла начебто Tetris і Super Mario Land консоль Game Boy стала яскравим культурним явищем

Трохи меншу популярність здобули портативні електронні ігри серії Nintendo Game & Watch. Вони випускалися з 1980 по 1991 роки і дозволяли грати тільки в одну «зашиту» гру через використання сегментированного ЖК-екрану. Працювали девайси від батарейок- «таблеток», могли працювати як годинник і будильник. На просторах СРСР про них майже не чули. Зате у багатьох (а у вас?) Були аналогічні вітчизняні іграшки з серії «Електроніка». З вовком і яйцями, наприклад ( «Ну, постривай!»).

»)


Polaroid 660

За часів, коли друк фотографії була справжнім мистецтвом і справою, що вимагає чимало часу, Polaroid зробив революцію, щодо компактні камери дозволяли миттєво отримати відзняте зображення. Модель 660 вийшла в 1981 році стала однією з найпопулярніших. Вона відрізнялася автофокусуванням (запатентована технологія Sonar Autofocus), за рахунок чого знімки відрізнялися високою чіткістю. А до винаходу цифрових фото ще залишалося чимало часу.

А до винаходу цифрових фото ще залишалося чимало часу

проект GNU

У 1983 році програміст Річард Столлман запустив проект GNU з метою розробки вільного програмного забезпечення. Ідеєю було створення такої кількості відкритого ПЗ, щоб комерційне просто нікому не було потрібно. У 1984 році Столлман приступив до розробки операційної системи GNU (рекурсивний акронім, розшифровка - GNU is Not Unix), з неї народився Linux. Проект GNU активний і зараз.


А є тут хтось, хто вважає за краще вільні ОС?

Перехід ARPANET на TCP / IP

Інтернет в 80-х ще не був подією (та й до загальнодоступності було далеко), але щосили розвивався. У 1983 році ARPANET (американська комп'ютерна мережа, що дала початок інтернету) перейшла на універсальний протокол передачі даних і об'єднання мереж Transmission Control Protocol / Internet Protocol (TCP / IP). Це дозволило обмінюватися даними між ресурсами різних типів. В результаті ARPANET і сумісні мережі, що використовують протоколи TCP / IP, стали відомі під назвою "Інтернет". До слова, в тому ж 1983-му була створена доменна система імен (Domain Name System, DNS). Вона полегшувала пошук конкретних комп'ютерів у всесвітній мережі, яка щосили розросталася.

Вона полегшувала пошук конкретних комп'ютерів у всесвітній мережі, яка щосили розросталася

15 головних технічних проривів 80-х

Признавайтесь, хто з вас в 80-х ще не народився? Однак вважаю, що перераховані в статті знакові гаджети і технології будуть на слуху у більшості. Навіть у тих, хто ще в школу ходить.

Довге волосся в моді, дурні ситкоми, найкраща поп-музика з коли-небудь існувала - все це закордонні 80-е. Період приніс нам і CD, і перші по-справжньому мобільні телефони. Що ще?

Sony Walkman

Мабуть, ніякої гаджет так не асоціюється з 1980-ми як Walkman. Пристрій зробило мрію маломанов дійсністю: музика завжди з тобою. Перший портативний касетний плеєр Sony вийшов в продаж в Японії в 1979 році. У 1980-му він з'явився в Великобританії і США і досить швидко став пристроєм із серії маст-хев. Можна сказати, що «волкман» - це предтеча iPod, та й будь-якого подальшого мобільного плеєра. На старті продажів девайс коштував $ 150, що еквівалентно сьогоднішнім $ 500. Касетний Sony Walkman був відносно доступним і круто виглядав. Різні модифікації офіційно продавалися аж до 2010 року, остання модель лінійки побачила світ в 2002 році. Її змінили «волкмани» з вбудованими жорсткими дисками і підтримкою CD, а пізніше - і мобільні телефони під популярним брендом.

Її змінили «волкмани» з вбудованими жорсткими дисками і підтримкою CD, а пізніше - і мобільні телефони під популярним брендом

CD

Якщо у вас ніколи не було «волкмана» (а був, до речі?), То вже CD ви точно користувалися. Сьогодні це вже застарілий носій інформації, проте на відміну від касет ще цілком популярний: диски зустрічаються з книгами, з журналами, можна купити ПО на них, фільми, музику, аудіокниги. Компакт-диск був анонсований в 1982 році компаніями Sony і Philips. Новий формат швидко завоював величезну популярність і став головним для запису музики, ігор і зберігання інших даних. У порівнянні з касетами і вінілом (хоч він зараз і переживає період відродження в вузьких колах) CD видавали набагато чистіший і детальний звук. Першим музичним CD став альбом «The Visitors» групи ABBA.

Згодом з'явилися компакт-диски з можливістю не тільки читання даних, але і записи (CD-R), а також перезапису (CD-RW). Розвитком технології стали диски DVD і Blu-ray.

Розвитком технології стали диски DVD і Blu-ray

Microsoft Windows

Мабуть, складно знайти сучасної людини, яка не чула про Windows - найпопулярнішою в світі операційною системою для комп'ютерів. Перший реліз ОС відбувся в листопаді 1985 року. Windows 1.0 конкурувала з операционкой Apple Lisa, що використовувалася на однойменному комп'ютері. Були запозичені елементи на зразок меню, що випадають і діалогових вікон. Перші версії Windows були, звичайно ж, далекі від того, який ми бачимо ОС зараз. Графічний інтерфейс був надбудовою над MS-DOS. Втім, вже тоді з'явилися знайомі всім програми Paint, Control Panel і Notepad.


Apple Macintosh

Вище згадували Apple, а ось і вона. У 80-х компанія тільки починала вибудовувати свою репутацію технологічного лідера, творця Hi-End пристроїв і гуру в області дизайну. В у січні 1984 року оригінальний Apple Macintosh, створений Стівом Джобсом, вперше вийшов в продаж. Назвали його на честь улюбленого сорту яблук Джефа Раскіна, фахівця з комп'ютерних інтерфейсів і ініціатора проекту. «Макінтош» дозволив компанії заявити про себе на масовому ринку, отримати авторитет в області освітніх програм і в індустрії дизайну.

«Макінтош» дозволив компанії заявити про себе на масовому ринку, отримати авторитет в області освітніх програм і в індустрії дизайну

IBM 5150

Як би не була хороша Apple, в 80-х чи не вона була у всіх на слуху. Ринок домашніх ПК в 80-х роках відзначився вибуховим зростанням завдяки новинці від IBM. За нинішніми стандартами перший масовий персональний комп'ютер IBM 5150 був примітивний (64 КБ оперативної пам'яті, 16-бітний процесор з частотою 4,77 МГц, від 16 до 640 КБ постійної пам'яті) і коштував аж $ 2000.. Проте, успіху IBM PC сприяла відкрита архітектура. Будь-яка компанія могла створювати аналогічні пристрої і ПО для них без покупки будь-якої ліцензії. Також був доступний повний вихідний код BIOS.


VHS проти Betamax

Мало хто про цим зараз пам'ятає, але головним техно-протистоянням 80-х стала війна форматів домашнього відео. У більшості на слуху лише переможець - VHS. А лідерства вдалося досягти за рахунок технологічних переваг (наприклад, на одну касету VHS спочатку вміщувалося в два рази більше відео) і кращої інтеграції з швидкозростаючим ринком відеокамер.

А лідерства вдалося досягти за рахунок технологічних переваг (наприклад, на одну касету VHS спочатку вміщувалося в два рази більше відео) і кращої інтеграції з швидкозростаючим ринком відеокамер

В СРСР про Betamax майже не чули: перші нелегально ввезені в країну закордонні касети були в форматі VHS. І перший серійний касетний відеомагнітофон "Електроніка ВМ-12» підтримував VHS.

The Clapper

Пристрій, про який навряд чи чули на просторах колишнього СРСР. А ось в Америці воно стало культовим. «Клаппер» (хлопатель) можна назвати попередником сучасного розумного будинку. Зараз включати і вимикати домашні пристрої ви можете зі смартфона з будь-якої точки земної кулі. Ну або поспілкувавшись з розумною колонкою ,. А колись можливість віддаленого включення / вимикання світла або телевізора (та іншої техніки) викликала фурор. Досить було лише певну кількість разів хлопнути в долоні. Девайс нерідко «глючил», але при ціні в $ 20 це мало кого бентежило. А чи знаєте ви, що і сьогодні випускають «Клаппер» рівно в тому ж дизайні з 80-х? доступні на Аліекспресс.

Motorola DynaTAC 8000x

Влiтку 1983 року побачило світ перший комерційний мобільний телефон. Розробляли його в компанії Motorola більше 10 років. Пристрій важило майже 800 грамів, було більше 25 см у висоту, могло містити в пам'яті 30 контактів і працювало від батареї близько 30 хвилин. Варто було чимало - 3995 доларів (буде в рази більше, якщо перевести в нинішні гроші). Проте, модель отримала величезну популярність, для її покупки потрібно записатися в чергу. Motorola DynaTAC 8000x дала початок ері мобільних телефонів, без яких ми вже не уявляємо наше сьогоднішнє життя.

Motorola DynaTAC 8000x дала початок ері мобільних телефонів, без яких ми вже не уявляємо наше сьогоднішнє життя

ZX Spectrum і Commodore 64

Як ми знаємо, консольні ігри почали найбільш активно розвиватися тоді, коли за них взялися Sony, Sega і Nintendo. Проте, 80-е вважаються золотою цієї ігрової індустрії. Зовсім недорогі 8-бітові домашні комп'ютери ZX Spectrum і Commodore 64 відкрили новий світ для розробників і фанатів ігор, багато тайтли шановані досі (Rainbow Islands, RoboCop, Dizzy, Chase HQ, Commando, Lode Runner, Donkey Kong, Mario Bros.) . Commodore 64 вважається одним з найбільш продаваних комп'ютерів всіх часів, він допоміг збільшити аудиторію гравців в рази.


Nintendo Game Boy і Game & Watch

Сьогодні гри на мобільних пристроях - річ сама собою зрозуміла, однак не можна недооцінювати вплив оригінального Game Boy від Nintendo на світ ігор. Він вийшов в продаж в 1989 році і став для геймерів як Walkman для меломанів: більше не треба підключатися до телевізорів, улюблена розвага можна взяти з собою куди завгодно. Разом з популярними тайтла начебто Tetris і Super Mario Land консоль Game Boy стала яскравим культурним явищем.

Разом з популярними тайтла начебто Tetris і Super Mario Land консоль Game Boy стала яскравим культурним явищем

Трохи меншу популярність здобули портативні електронні ігри серії Nintendo Game & Watch. Вони випускалися з 1980 по 1991 роки і дозволяли грати тільки в одну «зашиту» гру через використання сегментированного ЖК-екрану. Працювали девайси від батарейок- «таблеток», могли працювати як годинник і будильник. На просторах СРСР про них майже не чули. Зате у багатьох (а у вас?) Були аналогічні вітчизняні іграшки з серії «Електроніка». З вовком і яйцями, наприклад ( «Ну, постривай!»).

»)


Polaroid 660

За часів, коли друк фотографії була справжнім мистецтвом і справою, що вимагає чимало часу, Polaroid зробив революцію, щодо компактні камери дозволяли миттєво отримати відзняте зображення. Модель 660 вийшла в 1981 році стала однією з найпопулярніших. Вона відрізнялася автофокусуванням (запатентована технологія Sonar Autofocus), за рахунок чого знімки відрізнялися високою чіткістю. А до винаходу цифрових фото ще залишалося чимало часу.

А до винаходу цифрових фото ще залишалося чимало часу

проект GNU

У 1983 році програміст Річард Столлман запустив проект GNU з метою розробки вільного програмного забезпечення. Ідеєю було створення такої кількості відкритого ПЗ, щоб комерційне просто нікому не було потрібно. У 1984 році Столлман приступив до розробки операційної системи GNU (рекурсивний акронім, розшифровка - GNU is Not Unix), з неї народився Linux. Проект GNU активний і зараз.


А є тут хтось, хто вважає за краще вільні ОС?

Перехід ARPANET на TCP / IP

Інтернет в 80-х ще не був подією (та й до загальнодоступності було далеко), але щосили розвивався. У 1983 році ARPANET (американська комп'ютерна мережа, що дала початок інтернету) перейшла на універсальний протокол передачі даних і об'єднання мереж Transmission Control Protocol / Internet Protocol (TCP / IP). Це дозволило обмінюватися даними між ресурсами різних типів. В результаті ARPANET і сумісні мережі, що використовують протоколи TCP / IP, стали відомі під назвою "Інтернет". До слова, в тому ж 1983-му була створена доменна система імен (Domain Name System, DNS). Вона полегшувала пошук конкретних комп'ютерів у всесвітній мережі, яка щосили розросталася.

Вона полегшувала пошук конкретних комп'ютерів у всесвітній мережі, яка щосили розросталася

Головних технічних проривів 80-х Признавайтесь, хто з вас в 80-х ще не народився?
Що ще?
А був, до речі?
А чи знаєте ви, що і сьогодні випускають «Клаппер» рівно в тому ж дизайні з 80-х?
А у вас?
А є тут хтось, хто вважає за краще вільні ОС?
Головних технічних проривів 80-х Признавайтесь, хто з вас в 80-х ще не народився?
Що ще?
А був, до речі?
А чи знаєте ви, що і сьогодні випускають «Клаппер» рівно в тому ж дизайні з 80-х?