Донецкий техникум промышленной автоматики

13 способів, як безкоштовно підняти тІЦ сайту

Специфіка безкоштовного підйому тИЦ і просування в цілому така, що безпосередньо залежить від тематики блогу чи сайту - чим ширше і популярнішим ніша, тим простіше підняти тИЦ Специфіка безкоштовного підйому тИЦ і просування в цілому така, що безпосередньо залежить від тематики блогу чи сайту - чим ширше і популярнішим ніша, тим простіше підняти тИЦ. Наприклад, нове інформаційне агентство з унікальними новинами - швидко зможе набрати високу цитованість, а ось блогер публікує пости про вирощування кукурудзи на Північному полюсі - буде довго чекати результату. Тому враховуйте цей момент при прочитанні рад нижче.

Також важливий хостинг, на якому ресурс буде розміщений (мається на увазі на платному або безкоштовному). Припустимо, якщо ви завели блог на безкоштовному хостингу, то доведеться додатково попрацювати. Наприклад, блоги-LiveJournal (до речі, вони займають 1-е місце в рейтингу Яндекса) спочатку ставлять в robots.txt заборона індексації всіх ваших постів до набору певного «ваги» блогом. Тому якщо ви вирішили підняти тИЦ безкоштовного блогу, то бажано, щоб проект був на платформі uCoz або хоча б Blogspot.com.

Тепер перейдемо безпосередньо до методів підйому!

1. Обмін посиланнями з іншими блогами (або сайтами). При обміні з іншими Інтернет-проектами варто пам'ятати, що не потрібно зловживати цим способом, інакше ваш блог буде обвішаний посиланнями, як новорічна ялинка іграшками. Та й більшість блогів мають вагу, близький до нуля. Можна завести самому ще один блог, а можна і кілька. Дивлячись, наскільки вистачить матеріалу, а також сил і часу, щоб їх вести. У створених блогах ставимо посилання на потрібний нам сайт. Платформ, де можна завести блог - вистачає. Але щоб посилання мала вага, треба, щоб і сам блог мав вагу. І якщо легкість установки посилання - це плюс цього методу, то розкручування самого блогу - мінус.

2. Каталоги статей, прес-релізів, анонсів статей. Їх мало, але вони є. У хороших індексованих каталогах сидять пильні модератори, так що для потрапляння в них (каталоги) треба буде покорпеть над текстами. Цей спосіб найбільш відповідає поняттю «тематичний Індекс Цитування», тому що зворотнє посилання не потрібно, тобто як там не є справжнє цитування.

Моя думка така, що якщо стаття унікальна і цікава, то, значить, вона призведе відвідувачів на сайт каталогу статей. Господар сайту має право вибирати, кого розміщувати у себе, ну а я в разі розміщення мого матеріалу хотів мати б право на розміщення потрібної мені прямого посилання так сказати в якості винагороди за працю. Я думаю, так все по-чесному: кому-то відвідувачі і увагу пошукових систем, а кому-то вічна ссилочку (причому индексируемая).

3. Обмін постовими і гостьовими статтями. Існує досить багато сервісів для обміну посиланнями, та й статтями. Цей спосіб можна назвати посередником для перших двох. Однак скажу чесно, я його не використав (не встиг). Його в ідеалі можна було використовувати за такою схемою: три власника сайтів домовляються про обмін посиланнями по колу, щоб не було взаємних, тобто перший посилається на другого, другий на третього, третій на першого. Гальмо в цій схемі - повинні бути приблизно рівні ваги сайтів, щоб було легше домовитися.

4. Соціальні мережі, включаючи мережі для блогерів. Широко поширені соціальні мережі для індексації закриті, і можуть допомогти тільки з трафіком , Але для цього знадобиться, щоб про вас хтось знав, тобто треба вступати в різні групи, спільноти і т.д. Ну а в них хтось розщедриться і поставить на вас посилання, а вам пощастить, якщо вона проиндексируется. Крім того, є тематичні соц. мережі, які вже відкриті для пошукових систем, а значить - корисні.

5. Реєстрація в каталогах. Потрапити в каталоги Яндекса і DMOZ з новим блогом майже нереально. Я подав заявку через п'ять-шість місяців після створення блогу, але і через шість місяців після подачі мого блогу в каталоги - його досі немає. Думаю, в ці важкі каталоги треба подавати заявку, набравши певні вага і репутацію, ну аж ніяк з 10-30 сторінками. Крім того, реалії такі, що в Яндекс.Каталог можна потрапити тільки за гроші.

З новим сайтом і з нульовими показниками ви в кращому випадку потрапите в каталог з такими ж показниками, але на більше і не слід сподіватися. Багато каталоги просять ставити на них зворотне посилання. Я не рекомендую цього робити і найкраще в такому випадку шукати інший каталог.

Також потрібно розуміти, що реєстрація в каталогах - дуже старий і малоефективний метод. За моїми спостереженнями, після певного проміжку часу, більша частина каталогів:

  • або зникає (буде видалений або випаде з індексу);
  • або змінює правила гри, ставлячи на ваше посилання теги заборони індексації, редирект або повна заборона індексації в Яндексі через robots.txt, хоча посилання буде пряма;
  • або ваша заявка висить на модерації нескінченно довго.

А якщо ви на них ще й посилання поставите, то це зовсім нерозумно буде.

6. Сервіс закладок. На сьогодні всі популярні сервіси закриті для індексації в Яндексі. Однак є ДУЖЕ рідкісні винятки. В цьому випадку, опинившись на такому сервісі, слід подивитися, як в ньому прописуються посилання, в сенсі тег «noindex» і атрибут «nofollow». В іншому випадку можна тільки трафік отримати, але не «вага» для підняття тИЦ.

7. RSS стрічки. Розміщуючи свою rss-стрічку, ви маєте ситуацію, аналогічну розміщення в звичайному каталозі. Тому тут немає сенсу повторюватися.

8. Встановлення лічильників. Поки ще є такі, які індексуються Яндексом. Попутно можна брати участь в рейтингах, ну і трафік зі статистикою для аналізу дають. З відомих мені є два: Рамблер і Openstat. По інших - поки питання, а чи потрібні вони? Відразу ставити на низьку відвідуваність лічильник не слід. Ефект звичайно від цих посилань мінімальний, але «з миру по нитці і ...».

»

9. Приховані зворотні посилання. Тут розрахунок на те, що хтось її не виявить і не видалить, поцупивши ваш текст і розмістивши у себе. Можу сказати, що крадуть не тільки сторінками, а цілими десятками сторінок і цілими сайтами. Тут виникає дилема: пред'являти претензії злодіям або залишити як є. Посилання індексуються (це видно через панель «Яндекс.Вебмайстер»), а отже підвищується ваш тИЦ, ну і говорить про вашу популярності. До речі, якщо боїтеся, що ваш матеріал вкрадуть, то чи не викладайте його взагалі, так як це неминуче.

10. Писати такі тексти, щоб хтось сам захотів поставити на вас посилання. Це типова «класика жанру», так як подібні поради можна зустріти дуже часто. Зрозуміло, що для цього потрібні унікальні і цікаві тексти. І це дійсно працює, адже якщо подивитися на факти, то найчастіше працюють тільки якісні і хороші статті, які дають і трафік і зворотні посилання. Тобто треба тримати ніс за вітром.

11. Використання профілів користувача. На сьогодні метод практично неактуальний, бо майже всі профілі закриті від індексації. А якщо і знайдете такі незакриті, то за неактивність ваш профіль через 3, 6, 12 місяців видалять, тому за ними потрібно стежити. Однак знову ж таки, коли немає можливості купити посилання, то і це робочий варіант.

12. Розсилка. Досить трудомістка справа, та й для підвищення тИЦ максимум з одного розсилки ви отримаєте 1 посилання. Решта Яндекс вже не буде враховувати відповідно до своїх правил.

13. Оригінальний спосіб. Для того щоб вирватися в лідери, треба придумати щось неординарне, своє, яка не розтиражовано в Інтернеті. Пробуйте, експериментуйте, намагайтеся - і це буде ваш спосіб!

Взагалі, якщо хочете підняти тИЦ сайту безкоштовно, то почати потрібно з того, що чітко повинні розуміти, для чого ви завели проект: як він допоможе іншій людині, що корисного він витягне з нього. Відповідно, чим корисніше проект, тим він популярніший і на нього з задоволенням ставлять посилання зі всіх можливих джерел.

І наостанок ... Тенденції на сьогодні такі, що коли всіх охопила істерія щодо підвищення тИЦ, і всі кинулися його підвищувати всіма мислимими способами, то одночасно з цим постраждало переважна більшість сайтів розміщують посилання. Зокрема постраждала індексація даних сайтів в Яндексі, або вони перейшли на платну основу.

Треба віддати належне співробітникам Яндекса, які знайшли фішку під назвою «тИЦ» для залучення уваги до своєї пошукової системи, щоб відітнути частину відвідувачів від світового лідера пошуку Гугл. Зараз все більше робота по підвищенню тИЦ нагадує Сізіфова праця: як тільки ви зупиняєтеся, набравши певну вагу, він тут же починає зменшуватися, змушуючи вас знову працювати. Тому подумайте, а чи потрібен він вам ?! Можливо, є інші методи заробітку на сайті ?!

По інших - поки питання, а чи потрібні вони?
Тому подумайте, а чи потрібен він вам ?
Можливо, є інші методи заробітку на сайті ?