Донецкий техникум промышленной автоматики

11 кращих варіантів, де взяти гроші на бізнес з нуля, як знайти гроші для запска бізнесу

 1. власні накопичення
 2. Кредит у банку
 3. Взяти в борг у друзів або родичів
 4. Пошук інвестора або бізнес-ангела
 5. Пошук партнера
 6. Запуск суміжного бізнесу, що не потребує вкладень
 7. Почати бізнес з мінімальних обсягів
 8. Субсидії від держави
 9. краудфандінг
 10. Збір грошей через електронні Платіжні системи и криптовалюта
 11. альтернатива грошей

Для того щоб почати бізнес потрібні гроші. Не дивлячись на те що є дуже багато видів бізнесу, які можна почати з нуля, без грошових вкладень, додаткові гроші ніколи не завадять. Сюди можна віднести не тільки витрати на сам бізнес, а й витрати, не телефонний зв'язок, на інтернет, на проїзд, харчування та проживання на той період, коли бізнес тільки запускається. Сьогодні ми розглянемо 11 найефективніших варіантів де взяти гроші на запуск бізнесу з нуля.

власні накопичення


Це найпопулярніший і найпоширеніший варіант, найбільш тривалий за часом і надійний. Способи накопичення можуть бути самими різними. Починаючи від простої роботи і закінчуючи запуском іншого бізнесу.Суть методу полягає в щомісячному відкладанні частини зароблених грошей. Для того щоб накопичити гроші цим способом, досить влаштуватися на будь-яку роботу. Згодом необхідно покращувати свою ефективність як працівника. Це дозволить Вам рухатися вгору по кар'єрних сходах і підвищувати дохід. Навіть якщо руху по кар'єрних сходах не буде, дохід можна підвищити за рахунок виконання великого обсягу роботи або за рахунок можливості брати іншу додаткову роботу. Навіть якщо і це не вийде, то маючи досвід, Ви зможете змінити роботу на більш високооплачувану.
Аналогічним чином можна накопичити, маючи діючий бізнес - відкладати частину грошей, до накопичення потрібної суми. Більш детально вивчити всі варіанти схеми накопичення грошей Ви можете в тим під назвою: як заробити 1 мільйон .

Кредит у банку


Банки видають кредити на відкриття бізнесу тільки за умови, надання застави. Якщо у Вас є майно, яке Ви готові використовувати як заставу, щоб узяти кредит, то отримати його не складе труднощів. Ризикованість таких кредитів для банку є дуже високою, тому часто серед своїх послуг вони не виділяють окремо кредитування запуску бізнесу. Натомість пропонується дві програми кредитування: кредит на невизначені цілі і кредит на розвиток бізнесу. У другому випадку передбачається наявність, працюючого бізнесу, за яким є звітність. У обох випадках також потрібна застава. Таким чином, якщо бізнес Ви ще не запустили і грошей немає зовсім, то залишається кредит у вигляді грошей на невизначені цілі.
Якщо Ви впевнені, що Ваш бізнес окупить кредит і відсотки по ньому, то сміливо оформляйте його. Якщо не впевнені в перспективах свого бізнесу, то читайте інші варіанти пошуку грошей, там Ви дізнаєтеся, як позбутися від таких ризиків і страхів, пов'язаних з ними.
Невеликий рада. Вибирайте програми з фіксованою процентною ставкою в рублях. В цьому випадку мінімальний ризик того, що виплати по кредиту піднімуться. Кредити з плаваючою процентною ставкою і в валюті в цьому плані більш ризиковані. Хоча іноді відсотки за такими кредитами можуть відрізнятися. Брати ризиковані кредити може бути виправдано на короткі терміни - до 6-12 місяців.
Можна оформити вигідний кредит, якщо він потрібен на покупку споживчих товарів. Наприклад, на покупку побутової техніки. Магазини домовляються з банками на вигідні умови на покупку своєї продукції. Тому якщо для Вашого бізнесу потрібні такі товари, то їх можна купити з використанням кредиту. Такими товарами можуть бути меблі і техніка для офісу.


Взяти в борг у друзів або родичів


Якщо у Вас є родичі або друзі, готові позичити Вам гроші, то можна скористатися цим варіантом. До нього слід вдаватися, коли є хороша впевненість в успішному розвитку бізнесу, і, якщо потрібні невеликі суми.


До нього слід вдаватися, коли є хороша впевненість в успішному розвитку бізнесу, і, якщо потрібні невеликі суми

dengi_vdolg [109.43 КБ | Переглядів: 343 800]

Справа в тому, що друзі і родичі не можуть оцінити перспективність будь-якого бізнесу і довіряють в цьому питанні Вам. Якщо бізнес не виправдає очікування і прогорить, то може вийти така ситуація, що у Вас не виявиться грошей для повернення боргу. Тоді або зіпсуються стосунки з друзями або родичами, або доведеться швидко шукати інші джерела кредиту і тим самим вганяти себе боргову яму. В цьому плані вигідніше брати гроші у незнайомих у людей. Про це в одному з нижченаведених пунктів.


Пошук інвестора або бізнес-ангела


Інвестором може бути окремо взята людина, об'єднання людей або організація. Вони завжди знаходяться в пошуку точок для докладання своїх зусиль у вигляді інвестиції грошей з метою подальшого отримання доходу від своїх вкладень. Точно за таким же принципом працюють бізнес-ангели. Бізнес-ангели в першу чергу спеціалізуються в інвестиціях в бізнесменів на втілення, пропонованих ними ідей.Ви можете отримати гроші від інвестора або бізнес-ангела, якщо Ваша пропозиція буде задовольняти їх умовам. Як правило, інвестори дуже ретельно розглядають саму ідею бізнесу. Покладаючись на свій досвід і представлені Вами дані. Ці дані - бізнес-план. Крім розрахунків можливої ​​окупності бізнесу бажано надати дані по дослідженню попиту, якщо бізнес передбачає наявність попиту. Наприклад, якщо Ви збираєтеся робити новий продукт, то можна провести соціологічне опитування серед потенційних покупців про їх інтерес до цього продукту, захотіли б вони його купити. Також бажано мати, дослідний зразок, який інвестори могли б оцінити самі.
До процедури оформлення інвестори також пред'являють свої особливі вимоги. Зазвичай бізнес оформляється за участю представника інвесторів, а великі придбання повністю оформляються в їх власність. Окремо проговорюються питання поділу одержуваного прибутку. В цьому випадку треба бути готовим, що майже весь прибуток на початковому етапі інвестори захочуть забирати собі, інакше вони швидше за все не погодяться. Цілком звичайної може бути ситуація, коли 90% прибутку йде інвесторам і тільки 10% залишаються самому бізнесмену. Така плата за високоризикові інвестиції. Але при цьому бізнесмен завжди має можливість викупити весь бізнес.
Тут слід враховувати, що не всі інвестиції виявляються вдалими і інвестору доводиться розпродавати майно, щоб не зазнати значних збитків. Бізнесмен не знає де взяти гроші на бізнес, починаючи з нуля, а інвестор не знає який з, пропонованих йому, проектів стане прибутковим.
Пошук інвесторів можна також почати зі знайомих і з організацій, що допомагають підприємцям. Вивчіть умови кожної такої організації, і якщо вони Вас влаштовують, звертайтеся до них зі своєю пропозицією, тобто з готовим бізнес-планом. Про допомогу держави бізнесу поговоримо окремо в одному з наступних пунктів.


Пошук партнера


Партнер - такий же учасник бізнесу, як і Ви. Він може вкласти в Ваш спільний бізнес свої гроші. Як правило власність залишається за тим партнером, який вклав гроші, а прибуток ділиться в залежності від участі в бізнесі. Зазвичай на самому початку співпраці обидва партнери беруть активну участь в бізнесі і прибуток ділиться навпіл. Згодом один з партнерів може охолонути до бізнесу, а другий навпаки збільшувати обороти. Тоді можливо поділ бізнесу з викупом наявного майна на користь одного з партнерів.Шукати партнерів можна за оголошеннями в інтернеті. Розміщуйте свої оголошення, коротко описуючи суть передбачуваного бізнесу. Також вивчайте пропозиції від інших бізнесменів, у яких можуть бути свої готові ідеї і є в наявності вільні гроші. Ви також можете використовувати наш сайт "Дохід з нуля" , Для цього є розділ комерційних пропозицій і пошуку партнерів. Ситуації, коли у партнера є ідеї і гроші дуже часті. Тому що їм може не вистачати ще однією важливою складовою - часу. Наймані працівники частково вирішують цю проблему, але коли справа стосується запуску бізнесу, то без зацікавленого підприємця тут не обійтися.
Якщо бізнес передбачає вкладення в великих обсягах, то партнерські відносини найкраще відразу оформити документально ще до запуску бізнесу. Необхідно скласти договір, в якому описати:
- вкладення кожного з учасників бізнесу;
- принципи поділу одержуваного прибутку;
- умови виходу одного з партнерів з участі в партнерстві, в тому числі поділ майна бізнесу і всіх його складових частин.
Зручна форма власності при оформленні бізнесу з партнером може бути товариство з обмеженою відповідальність (ТОВ), в якому обидва партнери виступають засновниками. Або повне товариство, в якому обидва члени є індивідуальними підприємцями (ІП).

Запуск суміжного бізнесу, що не потребує вкладень


Є безліч видів бізнесу, які можна запустити без фінансових вкладень. Якщо вибрати бізнес схожий з тим, під який потрібні гроші, то за рахунок допоміжного бізнесу можна накопичити не тільки гроші, але і багато іншого, що може бути використано в основному бізнесу.
Практично в будь-якому бізнесі потрібні витрати на його оформлення, потрібно приміщення, працівники, клієнтська база. Все це може бути використано одночасно в двох працюючих бізнесах, не вимагаючи при цьому значного збільшення витрат.
Припустимо, Ви хочете заснувати завод з виробництва автомобілів. Тоді можна почати свій бізнес з розбирання старих автомобілів і продажу з на запчастини. Згодом в бізнесі на авторазбор у Вас з'являться не тільки гроші, але і виробничі площі, і співробітники, з яким буде простіше почати власне виробництво автомобілів.
Ще один приклад: розміщення реклами на обертових конструкціях, які називаються пілларси. Вони представляються собою 4 банера з'єднаних між собою, що обертаються навколо стійки. Спочатку можна запустити бізнес по розміщенню реклами на таких конструкція, а потім і бізнес з виробництва та продажу самих конструкцій. Детальніше про організацію бізнесу на пілларсах з вдалими прикладами запуску цього бізнесу Ви можете познайомитися на сторінці: успішний досвід організації бізнесу на пілларсах .

Почати бізнес з мінімальних обсягів


Майже всі нові види бізнесу починалися з малого - з виробництва однієї одиниці товару або з надання послуги одному клієнти. Ось приклади з історії: Генрі Форд почав роботу з посади учня в одній з майстерень того часу. Потім у себе вдома він зібрав перший квадрацикл, далі зайнявся виробництвом одиничних машин і тільки потім відкрив конвеєрне виробництво автомобілів. Що дозволило йому стати мільярдером.
Другий приклад: знаменита комп'ютерна фірма АППЛ. Свій перший комп'ютер Стів Джобс зібрав в гаражі у свого приятеля. Продовжуючи збирати комп'ютери за аналогічною схемою, він дійшов до айфонів, які збираються точно також з комплектуючих, вироблених в Китаї. При цьому його телефони коштують у кілька разів дорожче точно таких же телефонів невідомих марок, але продаються вони набагато краще за рахунок вдалої реклами.
Третій приклад: Марк Цукерберг зробив сайт для невеликої групи студентів. Сайт став настільки популярним, що їм стали користуватися мільйони людей. Це принесло творцеві відомої соцмережі Фейсбук мільярди доларів.
Якщо у Вас є нова ідея, то не обов'язково починати її в великих масштабах. Така нова ідея здатна давати хорошу віддачу вже при малих обсягах. Тому проаналізуйте свою ідею бізнесу - чи можливо її змінити так, щоб вона відрізнялася від вже наявних на ринку. Можна звернутися до готових ідей. Їх багато на нашому сайті «Дохід з нуля» . Якщо ідея кимось випробувана в одному місті, і вона показала свою перспективність, то цілком можливо, що бізнес піде і в Вашому місті. Для Вашого міста це буде новий бізнес, який можна почати з малого і поступово розвивати, покращувати і змінювати.

Субсидії від держави


Є три відомих програми субсидування.
- допомогу від центру зайнятості на відкриття своєї справи;
- гранти від відділів по підтримці малого і середнього підприємництва;
- субсидія на благоустрій територій від районних адміністрацій.Найпростіше отримати субсидію на відкриття своєї справи від центру зайнятості. Така програма працює лише в деяких регіонах країни. Тому перш ніж зайнятися оформленням, уточніть в своєму центрі зайнятості, чи є у них така програма і виділяють по ній гроші.
Якщо така програма працює, то необхідно стати на облік в центрі зайнятості як безробітний. Центр зайнятості запропонує Вам декілька вакансій, і якщо роботодавці дадуть по ним відмова, то Ви отримуєте право на отримання субсидії.
Після цього необхідно розробити бізнес-план і захистити його перед комісією центру зайнятості. Після вдалого захисту бізнес-плану центр зайнятості підписує з Вами договір, за якому він перераховує гроші на вказаний Вами рахунок. Розмір субсидії зазвичай становить 58 800 рублів.
Більш докладно про отримання субсидії від центру зайнятості Ви можете прочитати на сторінці: субсидія від держави на запуск свого бізнесу .
Грант відрізняється від субсидій, тим що він видається вже на діючий бізнес. Тобто у Вас вже має бути зареєстровано ІП або ТОВ. З моменту реєстрації має пройти не більше року - зазвичай така умова висуваються відділами по підтримці підприємців. Умови надання грантів можуть відрізнятися в залежності від району. Вони є в безкоштовному доступі, Ви можете їх вивчити, щоб зрозуміти чи підходить Вам такий спосіб отримання грошей на свій бізнес з нуля.
Тут слід зазначити, що грант як правило передбачає наявність власних вкладень в бізнес. Є й інша складність - щоб отримати грант, треба крім захисту бізнес-плану пройти конкурсний відбір.
Третій варіант субсидій - субсидії на розвиток території. Чіткого назва у цієї субсидії немає, та й слово "субсидія" при розмовах про неї зазвичай не використовується. Варіант передбачає наявність власних вкладень в розмірі не менше 30% від суми субсидії. Якщо у Вас немає своїх грошей, то такі вкладення можуть бути у вигляді Вашої праці. Розмір субсидії може досягати кілька мільйонів рублів.
Для того щоб отримати субсидію потрібно звернутися в адміністрацію міста з пропозицією благоустрою будь-якого ділянки землі в цьому районі. Найчастіше пропонується поліпшити наявні парки. На території такого парку можна організувати будь-якої розважальний бізнес і отримати на його запуск гроші. Крім того, можливе будівництво будівель вільного призначення, під здачу їх в оренду. В одному з таких приміщень Ви можете організувати свій бізнес ні як, не пов'язаний з діяльністю парку.

краудфандінг


Коли виникає питання, де взяти гроші на бізнес з нуля, то в голову приходить думка про те, що їх можна взяти у таких же звичайних людей. І така форма збору грошей існує. Вона навіть отримала свою назву - краудфандінг.Краудфандінг - збір грошей на запуск бізнесу від населення будь-якими сумами, в тому числі самими маленькими, хоч від 100 рублів. Збір здійснюється через спеціальні краудфандінговие майданчики, як правило представляють собою сайти, де будь-який бажаючий може виставити свою пропозицію про збір грошей і будь-який бажаючий може вкласти в нього з свої гроші.
Майже в кожній країні є такі майданчики. Великою популярністю на них користуються проекти зі збору грошей для знаменитостей. Наприклад, для запису нового музичного альбому або виробництва фільмів. Тому такий спосіб збору грошей підходить для наступних категорій:
- для відомих людей;
- проектів соціального спрямування;
- для оригінальних проектів, наприклад, виробництво дуже незвичайних товарів;
- для проектів, які Ви добре прорекламіруете.
Щоб зібрати гроші через краудфандінговую майданчик, потрібно дуже добре розрекламувати свій проект. Краудфандінговие майданчика не займаються рекламою проектів. Вони тільки допомагають у зборі грошей і беруть за свої послуги не малу комісію. Через таких недоліків комерційні проекти як правило вдаються до іншого різновиду краудфандінга, яка відрізняється самостійним збором грошей. Про це читайте в наступному варіанті як знайти гроші гроші для запуску бізнесу з нуля.


Збір грошей через електронні Платіжні системи и криптовалюта


Криптовалюта - системи Електрон грошів, что відрізняються від Ранее існуючіх тім, что у них немає єдиного центру управління. Вся мережа розподілена среди безлічі комп'ютерів. Кроме того, Користувачі анонімні, а транзакції відкриті. Тобто невідомо Кому належить конкретний номер гаманця, но все могут Бачити на Який номер гаманця ВІН відправляє гроші и з которого гроші приходять Йому. Дерло популярну криптовалюта ставши біткоіні .
Зараз Вже Доступні криптовалюта іншого поколение, что дозволяють на життя без базі кожному корістувачеві створюваті свои Власні криптовалюта. Найбільш Популярні среди них: некст, мастеркоін, ефіріум.
Кожна з ціх криптовалюта розроблялася такоже на гроші Зібрані спільнотою Користувачів. Зазвічай для збору грошей на Такі проекти, Використовують біткоіні. Таким чином виходить краудфандінговая система, коли гроші збирає сам організатор бізнесу. Вдалим прикладом може служити збір грошей на розробку ефіріума. Розробники збирали гроші на свій біткоіни-гаманець через свій сайт і зібрали біткоіни на кілька мільйонів доларів. Детальніше про хід цієї історії Ви можете прочитати тут: ethereum - криптовалюта другого покоління .
Для того щоб організувати збір грошей через криптовалюта, потрібно створити свою валюту на базі наявних валют другого покоління. Це не вимагає будь-яких навичок програмування, і при цьому дає можливість користуватися всією потужністю мережі, на базі якої вона побудована. Тобто зламати таку криптовалюта практично неможливо. Після створення своєї криптовалюта залишається найскладніше - реклама і залучення інвесторів. Можна і не створювати окрему валюту, а збирати гроші в тих валютах, що вже є.
Як і у всіх краудфандінгових проектів треба зацікавити людей, щоб вони захотіли вкладатися в Ваш проект. Впершу чергу люди аналізують проект на предмет відсутності в ньому ознак пірамід або як їх називають в інтернеті - хайпи. В таких проектах прибуток виплачується за рахунок запрошення нових учасників. Якщо нових учасників немає, то прибутку теж немає, є тільки не повернуті вклади. Всі інвестори зацікавлені в отриманні прибутку, поетом вони уникають піраміди або хайпи.
Для того щоб показати серйозність свого проекту, розкажіть про неї якомога докладніше. Наведіть будь-які розрахунки чи аналітичні дослідження про успішність Вашої ідеї. Можна навіть зняти відео або зробити фотографії вашої праці з опрацювання бізнес-проекту.
Купуючи Вашу криптовалюта, люди тим самим купують частку в Вашому бізнесі. Тут можна зробити аналогію з акціями компаній. Коли компанія продає акцію вона продає частину своєї компанії. І якщо компанія успішна, то її вартість зростає, отже зростають ціни на акції.
Відразу хочу попередити: в Росії робота з криптовалюта ускладнена через заяви центробанку, який в своєму листі повідомив, що криптовалюта можуть використовуватися для фінансування тероризму та відмивання грошей і взагалі їх можна вважати грошовими сурогатами. Тому незважаючи, на те що законів, що забороняють використання криптовалюта немає, доводиться бути обережними з їх використанням і ні як не оформляти операції з ними в Росії. Якщо якось потрібно оформитися, то використовують закордонні сайти, де криптовалюта не заборонені.
Якщо немає бажання працювати з криптовалюта, то можна використовувати звичайні платіжні системи. Наприклад Вебмані, Ківі, Яндекс.Деньги або просто банківські перекази. Вони не заборонені законами, але дуже зарегульовані цими ж законами. При зборі грошей у великої кількості людей доведеться якось оформляти свою діяльність. Швидше за все як комерційну, наприклад ІП або ТОВ зі здачею відповідної звітності та сплатою податків. При таких складнощі комісії краудфандінгових майданчиків виглядають цілком виправданими.

альтернатива грошей


Коли Ви шукайте гроші для відкриття бізнесу з нуля, на що Ви їх плануєте витратити? Відповідь на це питання і буде альтернативою грошей. Для запуску класичного бізнесу може знадобитися приміщення, обладнання, співробітники, витратні матеріали, витрати на податки. На все це потрібні гроші. Але при цьому все це можна отримати без грошей. Розглянемо докладніше деякі статті можливих витрат при організації бізнесу і як можна отримати те ж саме не витрачаючи свої гроші.Оренда приміщення . Для більшості бізнесменів-початківців це одна з найголовніших статей витрат. Справа в тому, що приміщення використовується незалежно від рівня отримуваного доходу. Є дуже простий спосіб отримати приміщення без використання грошей - знайти приміщення з орендними канікулами.
Через кризу орендодавці зіткнулися зі складнощами в здачі своїх приміщень. Щоб якось привернути нових орендарів були придумані орендні канікули. Орендні канікули - це період використання приміщення без оплати за його оренду. Зазвичай такий період становить 1-6 місяців. Після цього періоду починається оплата в звичному режимі - за кожен місяць.
Наступною статтею витрат може виступати покупка обладнання. Це може бути офісні меблі, торгове обладнання або виробниче обладнання. Офісні та торгові меблі - дуже поширений товар. Багато фірм періодично оновлюють свої меблі. Багато фірм закриваються і не знаю де зберігати свої меблі, і не хочуть витрачати гроші на вантажників, щоб викинути невикористану меблі.
Тому є дуже багато вільної меблів, яку можна отримати без грошей. Ось деякі із способів дістати меблі й устаткування не витрачаючи своїх грошей:
- взяти меблі з розстрочкою оплати. При це можна домовитися про оплату після використання або помісячно в кінці кожного місяця.
- зберігання меблів в обмін на можливість використовувати її. Якщо організації потрібно зберігати меблі, то вона може орендувати склад і платити за оренду складу або здати меблі Вам і ні чого не платити, але дозволити Вам користуватися цими меблями.
- безкоштовна меблі, за вивезення якої не хочуть платити її власники. Часто викидають майже нові меблі, наприклад, коли фірма обонкротілась і у неї немає ні грошей ні сил, щоб позбутися від меблів більш вигідним чином. Вам залишається тільки організувати вивезення таких меблів.
Знайти такі варіанти можна через оголошення або в процесі роботи. Часто буває, так що приміщення здається в оренду і в оголошенні не зазначено, що воно порожнє. Якщо прийти на огляд такого приміщення, то можна побачити, що попередній орендар залишив багато обладнання. Ось так в процес діяльності знаходяться альтернативні шляхи пошуку як отримати те, на що здавалося б треба багато грошей.
Є такий вислів «вранці гроші, ввечері стільці». Воно виникає в процесі взаємодії двох сторін: споживача і бізнесмена. Споживач спочатку дає гроші, а потім виходить стільці. З іншого боку - бізнесмен. Він спочатку виходить гроші, а потім передає стільці. Якщо Ви вирішили почати свій бізнес, то Ви можете на деякі питання пошуку грошей поглянути з боку бізнесмена. Покажу це на прикладах.
Приклад 1. Продаж чого-небудь. Для того щоб продати щось, не потрібно мати цей щось. Потрібно тільки знайти покупця. Покупець перераховує Вам гроші. Ви берете гроші і йдете з ними до свого постачальника, забираєте товар і відносите покупцеві. Особливо добре така схема працює при продажах через інтернет і при продажу чого-небудь на замовлення.
Приклад 2. Вам потрібні співробітники. Виникає питання оплати. Але у вашого бізнесу є оборот і Ви спочатку отримуєте гроші свого бізнесу і лише потім розраховуєтесь з працівниками. Згадайте коли людям платять зарплату на роботі.
Приклад 3. Податки. Коли людина працює за звичайну зарплату, то він платить податки ще до того як сам отримає зарплату. Роботодавець зобов'язаний за нього робити відрахування в пенсійний фонд, платити в податкову та інші відрахування. Тому звичайний працівник навіть не бачить цих грошей, роботодавець сам їх перераховує. Коли ви є підприємцем, Ви теж повинні платити податки і робити відрахування в пенсійний фонд за себе і своїх працівників. З однією лише різницею - це можна робити після отримання прибутку. Податок зазвичай сплачується раз на квартал за минулий квартал. Внески до пенсійного фонду можна робити взагалі в кінці року, за який платите.
Ось такі от не хитрі способи дозволять Вам знайти будь-яку необхідну суму грошей для запуску бізнесу з нуля або обійтися зовсім без витрат. Якщо у Вас як і раніше залишилися питання, як можна почати саме Ваш бізнес з нуля без вкладень, тоді почитайте на нашому сайті історії інших бізнесменів і потрібні ідеї самі прийдуть до Вас в голову. У коментарях пропоную висловлювати які ще є способи пошуку грошей і якими способами користуєтеся Ви.