Донецкий техникум промышленной автоматики

100% правильний перенос сайту на Wordpress на інший домен та хостинг - Сергій Арсентьев

 1. 100% правильний перенос сайту на WordPress на інший домен і хостинг Знайшов абсолютно перевірений...
 2. Переношу WordPress вручну
 3. перенесення файлів
 4. Перенесення бази даних
 5. Секретний момент!
 6. І наостанок ще один суперпростой спосіб!
 7. І ще -
 8. 100% правильний перенос сайту на WordPress на інший домен і хостинг
 9. Модулі після перенесення WordPress не запрацювали
 10. Переношу WordPress вручну
 11. перенесення файлів
 12. Перенесення бази даних
 13. Секретний момент!
 14. І наостанок ще один суперпростой спосіб!
 15. І ще -
 16. 100% правильний перенос сайту на WordPress на інший домен і хостинг
 17. Модулі після перенесення WordPress не запрацювали
 18. Переношу WordPress вручну
 19. перенесення файлів
 20. Перенесення бази даних
 21. Секретний момент!
 22. І наостанок ще один суперпростой спосіб!
 23. І ще -

100% правильний перенос сайту на WordPress на інший домен і хостинг

Знайшов абсолютно перевірений і 100% -робочий спосіб переїзду сайтів під Вордпресс на інший домен або хостинг. Все можна зробити швидко, а головне - правильно!

Зазвичай я переношу сайти WordPress CMS на інший хостинг досить часто - по 20 разів на місяць (така робота!). І мені завжди здавалося, що я все роблю правильно: ну переніс файли, переніс базу даних, поміняв ім'я сайту в файлах і базі - і вуаля!

Але не так все просто. Якось після чергового переїзду у мене геть перестали працювати віджети - сайт відображався криво.

Я погуглити і знайшов причину - недостатньо просто перенести сайт, потрібно ще й правильно поміняти його ім'я з урахуванням синтаксису сучасних баз даних. І я вирішив поділитися своїм способом перенесення вордпресс на новий домен і хостинг і зі своїми читачами.

Модулі після перенесення WordPress не запрацювали

Раніше я діяв так: ставив плагін Xcloner, копіював з його допомогою сайт у вигляді архіву (там всередині була і база), потім переносив і встановлював на новий хостинг або домен.

Але навіть за допомогою цього, здавалося б перевіреного способу, кілька моїх останніх сайтів некоректно перенеслися, коли я їх встановлював клієнтам на хостинг.

У чому ж справа?
Я подумав відразу, що мабуть справа в плагіні Xcloner.
Перепробував ще штук 5 різних плагінів, на зразок безкоштовного Duplicator і платного BackUp Buddy, і ще вже не пам'ятаю всяких різних до купи.

Скрізь була одна і та ж проблема - сайт після перенесення виглядав криво. Як би не всі елементи відображалися, в першу чергу, віджети.

Я плюнув на плагіни і подумав: перенесу по-старому руками.

Переношу WordPress вручну

Як я вже писав в інших статтях, сучасний сайт складається зазвичай з двох «частин»: програмні файли і база даних зі статтями, настройками та іншою інформацією.

Тому в процесі перенесення WordPress на інший домен та хостинг в ручному режимі зазвичай складається з цих же двох етапів:

 1. переносимо файли
 2. Переносимо базу даних

Вручну це робиться так.

перенесення файлів

Зрозуміло, що перенести файли можна кількома способами. Раніше я це робив через FTP-протокол (читаємо як працювати з FTP тут ). В цьому випадку я спочатку копіював файли на свій комп'ютер, потім відкриваю доступ до другого хостингу - і туди вже переношу програмні файли WordPress.

За 3G-з'єднанню це робити взагалі не резон, навіть з урахуванням того, що я як слід збільшив швидкість підключення ( читаємо як я це зробив на мобільному інтернеті ).

Тому я знайшов більш витончений спосіб.

Більшість моїх клієнтів використовує панель хостингу - ISP Manager, там є функції переносу цілого архіву прямо з одного хостингу на інший - минаючи мій комп'ютер.

Це займає пару секунд і зовсім не жере трафік.
Такий спосіб підтримує ще кілька панелей управління хостингом (ось тут є більш докладна інформація про те, який хостинг я рекомендую ).

Далі залишається тільки розпакувати архів в директорію нового домену. Якщо не знаєте, як створити домен і папку для нього - тобто ви зовсім ще зелений в цій області - просто попросите хостера зробити це, я ще не зустрічав жодного нормального хостера, хто б відмовив у цьому проханні своєму клієнтові.

Якщо немає можливості використовувати ISP панель, то переносите по-старому через FTP.

Ну ось ви і перенесли файли.
Потрібно тепер поміняти в файлі конфігурації wp-config.php застарілу інформацію і вказати новий домен, куди був перенесений wordpress-сайт.

Там все примітивно, розберетеся. Зберігаєте після змін wp-config.php і йдемо далі.

Перенесення бази даних

Якщо ви хочете бути впевненими на 200%, що всі ваші статті, записи і настройки скопійовано повністю і правильно, то копіюйте базу вручну прямо з сервера вашого хостера.

Для цього заходите в панель управління хостингом, вибирайте службу PhpMyAdmin (даний проект для управління базами даних), вводите логін і пароль від бази (є в тому ж файлі wp-config.php) і коли потрапите всередину - просто експортуйте потрібну базу, у вас вийде один файл у форматі SQL.

Я от не знаю, чи потрібно докладніше описувати процес копіювання бази даних? Якщо ви вважаєте, що потрібно, напишіть в коментарях, тоді я можливо, зроблю окрему докладну статтю з цього питання.

Тепер робимо на новому хостингу те ж саме - заходимо в PhpMyAdmin, вводимо логін і пароль від свіжої щойно створеної бази даних і імпортуємо наш SQL-архів в неї.

Все - тепер стара база даних знаходиться на новому хостингу.

І тепер - найголовніше.

Секретний момент!

Нюанс, про який я не знав і через якого після переїзду на новий хостинг і домен у мене деякі сайти під WordPress відразу не заробили.

Сучасні бази даних зберігають в деяких місцях не тільки інформацію про домен сайту, наприклад, "https://moytop.com", але також індексують цю інформацію, вказуючи в сусідніх полях, зі скількох символів складається рядок з ім'ям домена, наприклад ось так:

a: 2: {s: 3: "url"; s: 17: "https://moytop.com"; s: 4: "meta"; s: 8: "метатеги";}

s17 - означає, що в поле url - 17 символів.

І якщо ви просто поміняєте в редакторі один домен на інший, а кількість Літери не поміняєте, то будуть помилки в домені і ті ж віджети просто не стануть працювати.

І що? Сидіти з калькулятором і вираховувати довжину нових доменів і рядків? Напевно можна це все автоматизувати і спростити.

Так, я це роблю разом зі спеціальним скриптом «Safe Search and Replace on Database with Serialized». Це реально чарівна програма, яка швидко і правильно робить заміну старого домену на новий в базі даних при перенесенні сайту. При цьому скрипт робить за вас всю нудну роботу - вираховує кількість символів замінної рядки і правильно додає їх куди потрібно в нову базу даних.

Завантажити програму можна в інтернеті - вона безкоштовна, пошукайте в мережі або можете завантажити з мого сервера прямо зараз через плагін соціальних мереж.

Завантажити безкоштовно

Прямо зараз ви можете завантажити потрібний файл з мого сервера - це просто і безкоштовно. Досить клікнути на будь-який значок соцмережі, в якій ви, зрозуміло, маєте акаунт і залишити повідомлення в обраній соцмережі, після чого вам відкриється приховане вміст.

Якщо після кліка на соціальний замок не показується вміст (таке буває іноді в залежності від браузера), тобто такі варіанти:

 • Спробуйте іншу соцмережу або зайти з іншого браузера
 • Залиште сторінку почекати якийсь час (в новій повної версії соцзамка є таймер зворотного відліку, він в кутку показує час, що залишився до самовідкриття).
 • Заходьте в спецархив - я тут викладаю посилання на всі файли ( https://moytop.com/about-archive-moytop )

Отже, встановили і відкрили скрипт? Після запуску ви побачите приблизно такий екран:

Програма працює саме з WordPress, тому логін і пароль до бази візьме з конфігурації сама, все що вам потрібно - це вписати в першому полі ім'я старого домену (звідки переноситься сайт), в другому полі - ім'я нового домену (куди переносимо сайт) і натиснути Live Run.

Процес пішов! Він наочний, тут же показується де і які таблиці в базі містили значення старого домену і чи успішно змінилося.

Домени рекомендую вводити без префікса, тобто краще не використовувати http://test2.moytop.com, пишіть просто: test2.moytop.com

Ну і в кінці після заміни інформації про домен - можете видалити скрипт з сайту, так навіть рекомендують його автори, щоб він не був потенційною дірою в безпеці відвідувачів сайту (читайте як підвищити безпеку свого сайту на WordPress за пару кліків ).

Все готово! Тепер перезавантажувати сторінку CTRL + F5 і якщо ви все зробили правильно і уважно, то сайт перенесеться на новий домен і хостинг без проблем.

І наостанок ще один суперпростой спосіб!

Мені його підказав в коментарях Василь, за що йому окреме спасибі Мені його підказав в коментарях Василь, за що йому окреме спасибі

Для його реалізації знадобиться доступ в адмінку і плагін Velvet Blues Update URLs.

Цей плагін найзручніше поставити ще до перенесення Вордпресс-системи ( як встановити плагіни для WordPress ) І після перенесення зайти в адмінку і вибрати в налаштуваннях потрібні параметри.

Потрапити в налаштування:

Потрапити в налаштування:

Потрібні параметри:

Потрібні параметри:

Тобто в першому полі - стару адресу (краще без http, просто домен).
У другому - новий (аналогічно).

Внизу я вибираю все галочки, щоб поміняти скрізь, де тільки можна.

Ось і все, далі тисніть - на кнопку UPDATES URLs і старі посилання в базі заміняться на нові.

І ще -

Кілька додаткових порад щодо коректного переносу на інший хостинг:

 1. Перевірте, щоб версія PHP була однакова на старому і новому хостингу
 2. Перевірте, щоб бази даних використовували повністю ідентичну версію кодування
 3. Скористайтеся послугою безкоштовного перенесення на новий хостинг від самого хостера! Ось тут я привожу хостерів , Яких я вже перевірив, і які роблю безкоштовний переїзд сайтів до себе на хостинг.

До речі, я не дуже люблю переносити сайти вручну, тому зараз приступаю до масштабного тестування різних плагінів під WordPress саме для міграції на інший хостинг або домен. Поки все що я пробував - не влаштовували мене на 100%, в кожному був якийсь косяк.

Так що підписуйтесь на оновлення, коли знайду реально робочий класний варіант - викладу на блозі.

100% правильний перенос сайту на WordPress на інший домен і хостинг

Знайшов абсолютно перевірений і 100% -робочий спосіб переїзду сайтів під Вордпресс на інший домен або хостинг. Все можна зробити швидко, а головне - правильно!

Зазвичай я переношу сайти WordPress CMS на інший хостинг досить часто - по 20 разів на місяць (така робота!). І мені завжди здавалося, що я все роблю правильно: ну переніс файли, переніс базу даних, поміняв ім'я сайту в файлах і базі - і вуаля!

Але не так все просто. Якось після чергового переїзду у мене геть перестали працювати віджети - сайт відображався криво.

Я погуглити і знайшов причину - недостатньо просто перенести сайт, потрібно ще й правильно поміняти його ім'я з урахуванням синтаксису сучасних баз даних. І я вирішив поділитися своїм способом перенесення вордпресс на новий домен і хостинг і зі своїми читачами.

Модулі після перенесення WordPress не запрацювали

Раніше я діяв так: ставив плагін Xcloner, копіював з його допомогою сайт у вигляді архіву (там всередині була і база), потім переносив і встановлював на новий хостинг або домен.

Але навіть за допомогою цього, здавалося б перевіреного способу, кілька моїх останніх сайтів некоректно перенеслися, коли я їх встановлював клієнтам на хостинг.

У чому ж справа?
Я подумав відразу, що мабуть справа в плагіні Xcloner.
Перепробував ще штук 5 різних плагінів, на зразок безкоштовного Duplicator і платного BackUp Buddy, і ще вже не пам'ятаю всяких різних до купи.

Скрізь була одна і та ж проблема - сайт після перенесення виглядав криво. Як би не всі елементи відображалися, в першу чергу, віджети.

Я плюнув на плагіни і подумав: перенесу по-старому руками.

Переношу WordPress вручну

Як я вже писав в інших статтях, сучасний сайт складається зазвичай з двох «частин»: програмні файли і база даних зі статтями, настройками та іншою інформацією.

Тому в процесі перенесення WordPress на інший домен та хостинг в ручному режимі зазвичай складається з цих же двох етапів:

 1. переносимо файли
 2. Переносимо базу даних

Вручну це робиться так.

перенесення файлів

Зрозуміло, що перенести файли можна кількома способами. Раніше я це робив через FTP-протокол (читаємо як працювати з FTP тут ). В цьому випадку я спочатку копіював файли на свій комп'ютер, потім відкриваю доступ до другого хостингу - і туди вже переношу програмні файли WordPress.

За 3G-з'єднанню це робити взагалі не резон, навіть з урахуванням того, що я як слід збільшив швидкість підключення ( читаємо як я це зробив на мобільному інтернеті ).

Тому я знайшов більш витончений спосіб.

Більшість моїх клієнтів використовує панель хостингу - ISP Manager, там є функції переносу цілого архіву прямо з одного хостингу на інший - минаючи мій комп'ютер.

Це займає пару секунд і зовсім не жере трафік.
Такий спосіб підтримує ще кілька панелей управління хостингом (ось тут є більш докладна інформація про те, який хостинг я рекомендую ).

Далі залишається тільки розпакувати архів в директорію нового домену. Якщо не знаєте, як створити домен і папку для нього - тобто ви зовсім ще зелений в цій області - просто попросите хостера зробити це, я ще не зустрічав жодного нормального хостера, хто б відмовив у цьому проханні своєму клієнтові.

Якщо немає можливості використовувати ISP панель, то переносите по-старому через FTP.

Ну ось ви і перенесли файли.
Потрібно тепер поміняти в файлі конфігурації wp-config.php застарілу інформацію і вказати новий домен, куди був перенесений wordpress-сайт.

Там все примітивно, розберетеся. Зберігаєте після змін wp-config.php і йдемо далі.

Перенесення бази даних

Якщо ви хочете бути впевненими на 200%, що всі ваші статті, записи і настройки скопійовано повністю і правильно, то копіюйте базу вручну прямо з сервера вашого хостера.

Для цього заходите в панель управління хостингом, вибирайте службу PhpMyAdmin (даний проект для управління базами даних), вводите логін і пароль від бази (є в тому ж файлі wp-config.php) і коли потрапите всередину - просто експортуйте потрібну базу, у вас вийде один файл у форматі SQL.

Я от не знаю, чи потрібно докладніше описувати процес копіювання бази даних? Якщо ви вважаєте, що потрібно, напишіть в коментарях, тоді я можливо, зроблю окрему докладну статтю з цього питання.

Тепер робимо на новому хостингу те ж саме - заходимо в PhpMyAdmin, вводимо логін і пароль від свіжої щойно створеної бази даних і імпортуємо наш SQL-архів в неї.

Все - тепер стара база даних знаходиться на новому хостингу.

І тепер - найголовніше.

Секретний момент!

Нюанс, про який я не знав і через якого після переїзду на новий хостинг і домен у мене деякі сайти під WordPress відразу не заробили.

Сучасні бази даних зберігають в деяких місцях не тільки інформацію про домен сайту, наприклад, "https://moytop.com", але також індексують цю інформацію, вказуючи в сусідніх полях, зі скількох символів складається рядок з ім'ям домена, наприклад ось так:

a: 2: {s: 3: "url"; s: 17: "https://moytop.com"; s: 4: "meta"; s: 8: "метатеги";}

s17 - означає, що в поле url - 17 символів.

І якщо ви просто поміняєте в редакторі один домен на інший, а кількість Літери не поміняєте, то будуть помилки в домені і ті ж віджети просто не стануть працювати.

І що? Сидіти з калькулятором і вираховувати довжину нових доменів і рядків? Напевно можна це все автоматизувати і спростити.

Так, я це роблю разом зі спеціальним скриптом «Safe Search and Replace on Database with Serialized». Це реально чарівна програма, яка швидко і правильно робить заміну старого домену на новий в базі даних при перенесенні сайту. При цьому скрипт робить за вас всю нудну роботу - вираховує кількість символів замінної рядки і правильно додає їх куди потрібно в нову базу даних.

Завантажити програму можна в інтернеті - вона безкоштовна, пошукайте в мережі або можете завантажити з мого сервера прямо зараз через плагін соціальних мереж.

Завантажити безкоштовно

Прямо зараз ви можете завантажити потрібний файл з мого сервера - це просто і безкоштовно. Досить клікнути на будь-який значок соцмережі, в якій ви, зрозуміло, маєте акаунт і залишити повідомлення в обраній соцмережі, після чого вам відкриється приховане вміст.

Якщо після кліка на соціальний замок не показується вміст (таке буває іноді в залежності від браузера), тобто такі варіанти:

 • Спробуйте іншу соцмережу або зайти з іншого браузера
 • Залиште сторінку почекати якийсь час (в новій повної версії соцзамка є таймер зворотного відліку, він в кутку показує час, що залишився до самовідкриття).
 • Заходьте в спецархив - я тут викладаю посилання на всі файли ( https://moytop.com/about-archive-moytop )

Отже, встановили і відкрили скрипт? Після запуску ви побачите приблизно такий екран:

Програма працює саме з WordPress, тому логін і пароль до бази візьме з конфігурації сама, все що вам потрібно - це вписати в першому полі ім'я старого домену (звідки переноситься сайт), в другому полі - ім'я нового домену (куди переносимо сайт) і натиснути Live Run.

Процес пішов! Він наочний, тут же показується де і які таблиці в базі містили значення старого домену і чи успішно змінилося.

Домени рекомендую вводити без префікса, тобто краще не використовувати http://test2.moytop.com, пишіть просто: test2.moytop.com

Ну і в кінці після заміни інформації про домен - можете видалити скрипт з сайту, так навіть рекомендують його автори, щоб він не був потенційною дірою в безпеці відвідувачів сайту (читайте як підвищити безпеку свого сайту на WordPress за пару кліків ).

Все готово! Тепер перезавантажувати сторінку CTRL + F5 і якщо ви все зробили правильно і уважно, то сайт перенесеться на новий домен і хостинг без проблем.

І наостанок ще один суперпростой спосіб!

Мені його підказав в коментарях Василь, за що йому окреме спасибі Мені його підказав в коментарях Василь, за що йому окреме спасибі

Для його реалізації знадобиться доступ в адмінку і плагін Velvet Blues Update URLs.

Цей плагін найзручніше поставити ще до перенесення Вордпресс-системи ( як встановити плагіни для WordPress ) І після перенесення зайти в адмінку і вибрати в налаштуваннях потрібні параметри.

Потрапити в налаштування:

Потрапити в налаштування:

Потрібні параметри:

Потрібні параметри:

Тобто в першому полі - стару адресу (краще без http, просто домен).
У другому - новий (аналогічно).

Внизу я вибираю все галочки, щоб поміняти скрізь, де тільки можна.

Ось і все, далі тисніть - на кнопку UPDATES URLs і старі посилання в базі заміняться на нові.

І ще -

Кілька додаткових порад щодо коректного переносу на інший хостинг:

 1. Перевірте, щоб версія PHP була однакова на старому і новому хостингу
 2. Перевірте, щоб бази даних використовували повністю ідентичну версію кодування
 3. Скористайтеся послугою безкоштовного перенесення на новий хостинг від самого хостера! Ось тут я привожу хостерів , Яких я вже перевірив, і які роблю безкоштовний переїзд сайтів до себе на хостинг.

До речі, я не дуже люблю переносити сайти вручну, тому зараз приступаю до масштабного тестування різних плагінів під WordPress саме для міграції на інший хостинг або домен. Поки все що я пробував - не влаштовували мене на 100%, в кожному був якийсь косяк.

Так що підписуйтесь на оновлення, коли знайду реально робочий класний варіант - викладу на блозі.

100% правильний перенос сайту на WordPress на інший домен і хостинг

Знайшов абсолютно перевірений і 100% -робочий спосіб переїзду сайтів під Вордпресс на інший домен або хостинг. Все можна зробити швидко, а головне - правильно!

Зазвичай я переношу сайти WordPress CMS на інший хостинг досить часто - по 20 разів на місяць (така робота!). І мені завжди здавалося, що я все роблю правильно: ну переніс файли, переніс базу даних, поміняв ім'я сайту в файлах і базі - і вуаля!

Але не так все просто. Якось після чергового переїзду у мене геть перестали працювати віджети - сайт відображався криво.

Я погуглити і знайшов причину - недостатньо просто перенести сайт, потрібно ще й правильно поміняти його ім'я з урахуванням синтаксису сучасних баз даних. І я вирішив поділитися своїм способом перенесення вордпресс на новий домен і хостинг і зі своїми читачами.

Модулі після перенесення WordPress не запрацювали

Раніше я діяв так: ставив плагін Xcloner, копіював з його допомогою сайт у вигляді архіву (там всередині була і база), потім переносив і встановлював на новий хостинг або домен.

Але навіть за допомогою цього, здавалося б перевіреного способу, кілька моїх останніх сайтів некоректно перенеслися, коли я їх встановлював клієнтам на хостинг.

У чому ж справа?
Я подумав відразу, що мабуть справа в плагіні Xcloner.
Перепробував ще штук 5 різних плагінів, на зразок безкоштовного Duplicator і платного BackUp Buddy, і ще вже не пам'ятаю всяких різних до купи.

Скрізь була одна і та ж проблема - сайт після перенесення виглядав криво. Як би не всі елементи відображалися, в першу чергу, віджети.

Я плюнув на плагіни і подумав: перенесу по-старому руками.

Переношу WordPress вручну

Як я вже писав в інших статтях, сучасний сайт складається зазвичай з двох «частин»: програмні файли і база даних зі статтями, настройками та іншою інформацією.

Тому в процесі перенесення WordPress на інший домен та хостинг в ручному режимі зазвичай складається з цих же двох етапів:

 1. переносимо файли
 2. Переносимо базу даних

Вручну це робиться так.

перенесення файлів

Зрозуміло, що перенести файли можна кількома способами. Раніше я це робив через FTP-протокол (читаємо як працювати з FTP тут ). В цьому випадку я спочатку копіював файли на свій комп'ютер, потім відкриваю доступ до другого хостингу - і туди вже переношу програмні файли WordPress.

За 3G-з'єднанню це робити взагалі не резон, навіть з урахуванням того, що я як слід збільшив швидкість підключення ( читаємо як я це зробив на мобільному інтернеті ).

Тому я знайшов більш витончений спосіб.

Більшість моїх клієнтів використовує панель хостингу - ISP Manager, там є функції переносу цілого архіву прямо з одного хостингу на інший - минаючи мій комп'ютер.

Це займає пару секунд і зовсім не жере трафік.
Такий спосіб підтримує ще кілька панелей управління хостингом (ось тут є більш докладна інформація про те, який хостинг я рекомендую ).

Далі залишається тільки розпакувати архів в директорію нового домену. Якщо не знаєте, як створити домен і папку для нього - тобто ви зовсім ще зелений в цій області - просто попросите хостера зробити це, я ще не зустрічав жодного нормального хостера, хто б відмовив у цьому проханні своєму клієнтові.

Якщо немає можливості використовувати ISP панель, то переносите по-старому через FTP.

Ну ось ви і перенесли файли.
Потрібно тепер поміняти в файлі конфігурації wp-config.php застарілу інформацію і вказати новий домен, куди був перенесений wordpress-сайт.

Там все примітивно, розберетеся. Зберігаєте після змін wp-config.php і йдемо далі.

Перенесення бази даних

Якщо ви хочете бути впевненими на 200%, що всі ваші статті, записи і настройки скопійовано повністю і правильно, то копіюйте базу вручну прямо з сервера вашого хостера.

Для цього заходите в панель управління хостингом, вибирайте службу PhpMyAdmin (даний проект для управління базами даних), вводите логін і пароль від бази (є в тому ж файлі wp-config.php) і коли потрапите всередину - просто експортуйте потрібну базу, у вас вийде один файл у форматі SQL.

Я от не знаю, чи потрібно докладніше описувати процес копіювання бази даних? Якщо ви вважаєте, що потрібно, напишіть в коментарях, тоді я можливо, зроблю окрему докладну статтю з цього питання.

Тепер робимо на новому хостингу те ж саме - заходимо в PhpMyAdmin, вводимо логін і пароль від свіжої щойно створеної бази даних і імпортуємо наш SQL-архів в неї.

Все - тепер стара база даних знаходиться на новому хостингу.

І тепер - найголовніше.

Секретний момент!

Нюанс, про який я не знав і через якого після переїзду на новий хостинг і домен у мене деякі сайти під WordPress відразу не заробили.

Сучасні бази даних зберігають в деяких місцях не тільки інформацію про домен сайту, наприклад, "https://moytop.com", але також індексують цю інформацію, вказуючи в сусідніх полях, зі скількох символів складається рядок з ім'ям домена, наприклад ось так:

a: 2: {s: 3: "url"; s: 17: "https://moytop.com"; s: 4: "meta"; s: 8: "метатеги";}

s17 - означає, що в поле url - 17 символів.

І якщо ви просто поміняєте в редакторі один домен на інший, а кількість Літери не поміняєте, то будуть помилки в домені і ті ж віджети просто не стануть працювати.

І що? Сидіти з калькулятором і вираховувати довжину нових доменів і рядків? Напевно можна це все автоматизувати і спростити.

Так, я це роблю разом зі спеціальним скриптом «Safe Search and Replace on Database with Serialized». Це реально чарівна програма, яка швидко і правильно робить заміну старого домену на новий в базі даних при перенесенні сайту. При цьому скрипт робить за вас всю нудну роботу - вираховує кількість символів замінної рядки і правильно додає їх куди потрібно в нову базу даних.

Завантажити програму можна в інтернеті - вона безкоштовна, пошукайте в мережі або можете завантажити з мого сервера прямо зараз через плагін соціальних мереж.

Завантажити безкоштовно

Прямо зараз ви можете завантажити потрібний файл з мого сервера - це просто і безкоштовно. Досить клікнути на будь-який значок соцмережі, в якій ви, зрозуміло, маєте акаунт і залишити повідомлення в обраній соцмережі, після чого вам відкриється приховане вміст.

Якщо після кліка на соціальний замок не показується вміст (таке буває іноді в залежності від браузера), тобто такі варіанти:

 • Спробуйте іншу соцмережу або зайти з іншого браузера
 • Залиште сторінку почекати якийсь час (в новій повної версії соцзамка є таймер зворотного відліку, він в кутку показує час, що залишився до самовідкриття).
 • Заходьте в спецархив - я тут викладаю посилання на всі файли ( https://moytop.com/about-archive-moytop )

Отже, встановили і відкрили скрипт? Після запуску ви побачите приблизно такий екран:

Програма працює саме з WordPress, тому логін і пароль до бази візьме з конфігурації сама, все що вам потрібно - це вписати в першому полі ім'я старого домену (звідки переноситься сайт), в другому полі - ім'я нового домену (куди переносимо сайт) і натиснути Live Run.

Процес пішов! Він наочний, тут же показується де і які таблиці в базі містили значення старого домену і чи успішно змінилося.

Домени рекомендую вводити без префікса, тобто краще не використовувати http://test2.moytop.com, пишіть просто: test2.moytop.com

Ну і в кінці після заміни інформації про домен - можете видалити скрипт з сайту, так навіть рекомендують його автори, щоб він не був потенційною дірою в безпеці відвідувачів сайту (читайте як підвищити безпеку свого сайту на WordPress за пару кліків ).

Все готово! Тепер перезавантажувати сторінку CTRL + F5 і якщо ви все зробили правильно і уважно, то сайт перенесеться на новий домен і хостинг без проблем.

І наостанок ще один суперпростой спосіб!

Мені його підказав в коментарях Василь, за що йому окреме спасибі Мені його підказав в коментарях Василь, за що йому окреме спасибі

Для його реалізації знадобиться доступ в адмінку і плагін Velvet Blues Update URLs.

Цей плагін найзручніше поставити ще до перенесення Вордпресс-системи ( як встановити плагіни для WordPress ) І після перенесення зайти в адмінку і вибрати в налаштуваннях потрібні параметри.

Потрапити в налаштування:

Потрапити в налаштування:

Потрібні параметри:

Потрібні параметри:

Тобто в першому полі - стару адресу (краще без http, просто домен).
У другому - новий (аналогічно).

Внизу я вибираю все галочки, щоб поміняти скрізь, де тільки можна.

Ось і все, далі тисніть - на кнопку UPDATES URLs і старі посилання в базі заміняться на нові.

І ще -

Кілька додаткових порад щодо коректного переносу на інший хостинг:

 1. Перевірте, щоб версія PHP була однакова на старому і новому хостингу
 2. Перевірте, щоб бази даних використовували повністю ідентичну версію кодування
 3. Скористайтеся послугою безкоштовного перенесення на новий хостинг від самого хостера! Ось тут я привожу хостерів , Яких я вже перевірив, і які роблю безкоштовний переїзд сайтів до себе на хостинг.

До речі, я не дуже люблю переносити сайти вручну, тому зараз приступаю до масштабного тестування різних плагінів під WordPress саме для міграції на інший хостинг або домен. Поки все що я пробував - не влаштовували мене на 100%, в кожному був якийсь косяк.

Так що підписуйтесь на оновлення, коли знайду реально робочий класний варіант - викладу на блозі.

У чому ж справа?
Я от не знаю, чи потрібно докладніше описувати процес копіювання бази даних?
І що?
Сидіти з калькулятором і вираховувати довжину нових доменів і рядків?
У чому ж справа?
Я от не знаю, чи потрібно докладніше описувати процес копіювання бази даних?
І що?
Сидіти з калькулятором і вираховувати довжину нових доменів і рядків?
У чому ж справа?
Я от не знаю, чи потрібно докладніше описувати процес копіювання бази даних?